Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Hétvégén is ballagtak

Hétvégén is ballagtak Kovászna megye

Péntek–szombaton három szentgyörgyi, három kézdivásárhelyi és a kovásznai középiskola engedte ki az élet dzsungelébe ifjait, remélhetőleg tele célokkal, amelyek irányt mutatnak.

Közel száz ifjú és okos székelyben gyönyörködhettek a Székely Mikó Kollégium udvarán jelenlévő ünneplők: egy matek-info, egy természettudomány, illetve egy társadalomtudomány szakos osztály végzett az idén, és jelen volt öt abból a 14 véndiákból, akik gránit matura oklevelet vehettek át, mert 70 éve végeztek. Egyperces csenddel emlékeztek az elhunyt tanárokra, Szabó Ünigére, Nagy Enikőre és Incze Sándor esperesre.

Kozsokár Hanna, aranyokleveles XII-es búcsúzott a végzősök nevében (tanulmányi átlaga a líceumi években 9,76), Varga Adolf énekelte el az Ismerős Arcok együttes legismertebb számát, Pénzes Bence előkészítős köszöntötte a ballagókat. Az iskola Ezüst oklevelét Dull Brigitta Noémi érdemelte ki, de számos más kiváló diák vehetett át díjat az RMPSZ-től, a Sapientia EMTE-től, a Székely Mikó Kollégium Alapítványtól, a polgármesteri hivataltól és másoktól.

Kozsokár Hanna aranyokleveles végzőstől búcsúzik az igazgatónő
A Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában két osztályban összesen 46 turisztikai és gazdasági technikus végzett. A tornateremben tartott ünnepségen Szabó Virág a XI-esek nevében búcsúzott a végzősöktől; őket Biszak Hanna képviselte, a búcsúzó beszédet ő olvasta fel. Kuti Kinga Kincső, aki 8,99-es átlaggal végzett, beírta nevét az aranykönyvbe, és átadta az iskola kulcsát a XI-eseket képviselő Ionita Gergely Róbertnek. A tanulmányi díjak átadása után az iskola frissen alakult néptánccsoportja zárta az ünnepi műsort, a résztvevők Marosi Árpád református segédlelkész áldásával távoztak.

Iskolaösszevonás után

Egy olyan nemzedék végzett, amely megszenvedte az iskolaösszevonást, a Kós Károly Szakközépiskola hozzácsatolását a Puskás Tivadar-iskolához, de végül is megérkeztek ehhez a határhoz, amelyet most át kell lépniük: a Puskásban három osztály végzett (CNC-gyártástechnikus, környezetvédő technikus és autó-elektronikai technikus) összesen 68 diákkal. Őket Demeter Dávid igazgató és Komán László, a Kós Károly volt aligazgatója bocsátotta útjukra. Az évfolyamelső Tankó Róbert (XII. B.) és Száfta Antal XII. B-s tanuló búcsúzott a végzősök, Tóth Gellért a XI-esek nevében, majd mindhárom osztály feltűzte szalagját az iskolazászlóra, és átadták az iskolakulcsot az utánuk következőknek.

„Megállt az idő”

Pénteken a kézdivásárhelyi Református Kollégium természettudományok és református osztályának végzősei az iskolaudvarról vonultak a templomi ünnepségre. Bartos Károly iskolalelkész igehirdetése után Farkas Ferenc igazgató búcsúztatta a 62 ballagót, felidézve az együtt eltöltött éveket. Az ünnepi beszédek sorát Beder Imre tiszteletes, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye főjegyzője, Fejér László Ödön szenátor, Derzsi Gyula alpolgármester, Sibianu Victor tanfelügyelő és Dimény Erika folytatta. A tizenegyedikes Jánosi Zsolt szavalattal, Tódor Andrea ünnepi beszéddel, Babos Abigél dallal érzékenyítette el a ballagókat.

Ballagnak a refis végzősök Fotó: Lukács Zsombor
Az iskolazászló átadása után a végzősökön volt a sor: Páll Eszter népdallal, Szabó Barbara búcsúbeszéddel, majd mindkét osztály egy-egy dallal búcsúzott iskolájától. Az évfolyamelsőnek járó díjat Kocsis Andrea Zsuzsánna, a Rotary Klub díját Kovács Attila Levente, az RMPSZ-díjat Bucs Anna Krisztina, a kollégium különdíját Kalányos István és Göthér Zsófia, a Pro Paedagogium Alapítvány díját Páll Eszter, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye díját Molnár Mikola Andrea és Dimény Áron, míg a kézdivásárhelyi Református Egyházközség különdíját Farkas Paula vehette át.

Ballagás a GÁMOK-ban

A Gábor Áron Szakképző Líceumban két nappali, egy esti, egy posztlíceumi és két szakiskolai osztályának 134 diákja hallotta péntek délelőtt az utolsó csengőt. Papp Sándor igazgatóhelyettes és a meghívottak beszéde után a tanintézmény diákjai szónoklattal, szavalattal és dallal búcsúztatták a végzősöket, majd miután a ballagók nevében Gál Paula szólt a jelenlévőkhöz, és átadták az iskolazászlót, díjazták a legjobbakat: az évfolyamelsőnek járó díjat Cserei Zoltán érdemelte ki. Az ünnepség a tanintézmény zászlajának kivitelével záródott.

Hat osztály 134 végzőse ballagott a GÁMOK-ban Fotó: Égető Albert

Isten házába „menekültek”

A Bod Péter Tanítóképző végzőseinek pénteki ballagását a kedvezőtlen időjárás miatt ezúttal nem az iskolaudvaron, hanem a kantai Szentháromság római katolikus templomban rendezték. Len Csaba intézményvezető és a meghívottak beszéde után a tanítóképző diákjai, továbbá a Vackor-óvoda és a Molnár Józsiás-iskola növendékei búcsúztatták a ballagókat, majd a zászló- és Aranykönyv-átadás után díjazás következett: az évfolyamelsőnek járó díj Kovács Anitát illette. A végzősök búcsúelőadását (Forró Norbert szónokolt, Bogyó Izabella szavalt, Kovács Krisztina énekelt) követően a rendezvény az iskolakórus által előadott dallal ért véget.

Ne hagyjátok az értékeket!

Szombaton a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor 80 végzősét búcsúztatták. A tanintézményben 4 osztályt (természettudomány-román, természettudomány-magyar némettel, humán magyar intenzív angollal, turisztikai technikus) csengettek ki. A végzősöket Becsek Éva iskolaigazgató búcsúztatta, a helyi önkormányzat nevében Gyerő József polgármester mondott útravalót.

80 végzős ballagott a hétvégén Kovásznán  Fotó: Pixels from Piliske
Az idén a román tagozaton Burnichi Debora-Naomi, míg a magyar tagozaton Deák Gellért Gedeon lettek évfolyamelsők, mindketten 10-es médiával. Az iskola volt diákjáról elnevezett Pap Zoltán-díjat Deák Gellért Gedeon érdemelte ki, akárcsak a helyi RMDSZ díját, az RMPSZ pedig Gál Szilviát jutalmazta. A helyi önkormányzat fejenkénti 500 lejes kiválósági díját idén Deák Gellért Gedeon, Vatány Bíborka, Balogh Zoltán és Kiss Eszter végzősök kapták.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások