A medvék és a varjak okozták a legtöbb kárt Háromszéken
A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság legutóbbi jelentése a mezőgazdaságot ért...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első napon román nyelvből, 6-án, kedden matematikából, 7-én, szerdán anyanyelvből írnak dolgozatot a diákok, az eredményeket pedig február 23-án közlik.
Kovászna megyében 1854 nyolcadikos tanulót tartanak számon, 543-at román, 1311-et magyar tagozaton. A próbafelmérést 54 tanintézményben szervezik meg – közli a Kovászna megyei tanfelügyelőség.
A vizsgatételeket egy előre kinyomtatott munkalap tartalmazza, ezen kell két óra leforgása alatt kidolgozniuk a megoldásokat a diákoknak, a javítás pedig az erre a célra létrehozott digitalizált platformon történik. Még pontosabban: a diák jelenlétében beszkennelik a dolgozatot, feltöltik a rendszerbe, majd onnan kiutalják javításra két, egymástól független javító tanárnak, akiket már korábban regisztráltak.
Ezt a javítási módszert a múlt év őszi érettségi vizsgáin alkalmazták először, akkor azonban még kevés információt kellett feltölteni, ez a vizsga – a mintegy 180 ezer vizsgázóval – az informatikai rendszer próbatétele is lesz – mondta el Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő.
Az eredmények nem lesznek nyilvánosak, de tudatják őket a tanulókkal és szüleikkel, valamint a tanárokkal. A kapott jegyeket a diák külön kérésére a naplóba is be lehet vezetni.
Fotó: Veres Nándor