Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Gyémánt fokozattal díjazták a háromszéki kórházat

Gyémánt fokozattal díjazták a háromszéki kórházat Kovászna megye

A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház orvosai újabb díjat nyertek el az iszkémiás stroke gyors és hatékony kezelésében nyújtott teljesítményükért. Tavalyelőtt arany minősítést kaptak, a tavaly pedig platina díjjal jutalmazták a háromszéki kórház neurológusorvos-csapatát, idén pedig az Eso Angels Awards 2023 értékelése alapján a legrangosabb fokozatot, a gyémántot érdemelték ki.

Hirdetés
Hirdetés

„Öröm, hogy ennek a rendkívül súlyos betegségnek a kezelésében az ország élvonalába tartozunk: az orvosoktól az ápolókon, a diszpécsereken át a mentőszolgálatig, akiknek köszönhetően a tavalyi év (2021 – szerk. megj.) első negyedéhez képest közel 30 perccel sikerült csökkenteni az átlagos időt a beteg kórházba szállításától a trombolízises kezelés elkezdéséig (az ajtótól a tűig tartó idő)” – tavaly így értékelte a teljesítményt András-Nagy Róbert kórházmenedzser.
Beértett a három egymást követő évben való részvétel, egy teljes csapatot igénylő közös erőfeszítés és elhivatott munka gyümölcse, hiszen a kezelési idő 31 perc 90 másodpercre csökkenhetett. A reakcióidő jelentős javulása az előzetes értesítési rendszernek is köszönhető, amely révén a mentőszolgálat munkatársai közvetlenül a beteg kórházba való érkezése előtt fel tudják venni a kapcsolatot a neurológussal és a sürgősségi osztállyal, így a medikális csapat időben megkapja a beteggel kapcsolatos összes információt.
Dr. Forró Csilla, az országos intravénás trombolízis program koordinátora már tavaly úgy vélte, akár gyémánt díjas is lehetne a háromszéki csapat, viszont tavaly még nem volt elég magas a százalékos arány, amit elvégeznek a betegeken. 2019-ben, amikor elkezdték az eljárást, az esetek 6–7 százalékában sikerült így helyreállítani a betegeket; akkor 14 trombolízist végeztek el, tavaly pedig eddig már ennek a kétszeresét, ami jóval az országos átlag fölött van 19 százalékkal. Július 1-jén lesz négy éve annak, hogy ezt az eljárást sikeresen alkalmazzák Sepsiszentgyörgyön. Ez idő alatt összesen 209 esetet kezeltek.

Ez a díj egy multidiszciplináris csapat teljesítményének, kitartásának és erőfeszítéseinek eredménye, amelyért az elmúlt négy évben folyamatosan dolgoztak. Hosszú út volt, sok akadállyal és kihívással, de közösen sikerült elérnünk a legmagasabb európai színvonalat ezen a területen. Ami az intravénás trombolízis elvégzéséért felelős csapatot illeti, a legmagasabb kitüntetés eléréséhez szükséges feltételeket már tavaly teljesítettük, de még így is az elmúlt évben több olyan workshopot szerveztünk az iCare Kórház Akadémia keretén belül, amelyek eredményeként jobbá vált az osztályok közti együttműködés. A továbbiakban is arra fogunk törekedni, hogy minél jobb eredményeket tudjunk elérni. Tisztában vagyunk vele, hogy ez legalább annyi elkötelezettséget és erőfeszítést jelent, mint amennyit az elmúlt években tettünk azért, hogy idáig eljussunk”

– nyilatkozta dr. Forró Csilla neurológus.

A háromszéki kórház orvosai újabb díjat nyertek el az iszkémiás stroke gyors és hatékony kezelésében nyújtott teljesítményükért

A díj célja, hogy elismerje és értékelje azokat az személyeket és csapatokat, akik a stroke terápiás gyakorlat minőségének javításával kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.
Romániában az országos trombolízis programban részt vevő több mint 40 egészségügyi intézmény közül mindössze kettő kapta meg a nemzetközi ESO Angels szervezet és az Európai Stroke Társaság gyémánt minősítését. A sepsiszentgyörgyi kórház a Brassó Megyei Sürgősségi Kórházzal osztozik a dobogó legfelső fokán. További 13 megyei és egyetemi kórház kapott arany vagy platina minősítést.
„A lakosság egészségnevelési kampánya sikeres volt, és elérte a célját. Nagy örömmel látom, hogy egyre több beteg ismeri fel a stroke jeleit, és időben érkezik a kórházba, hogy megkapja a kezelést, ami jelentősen növeli a gyógyulás esélyeit. A trombolízisre szoruló betegek számának növekedésével sikerült elérnünk ezt a kitüntetést. Azt látjuk, hogy a betegek fokozatosan visszanyerik az egészségügyi rendszerbe vetett bizalmukat, és remélem, hogy a jövőben ez megerősödik azért, hogy más kórképeket is sikeresen megelőzhessünk és kezelhessünk. Ezúton is szeretném megköszönni a sajtónak és a megyei tanfelügyelőségnek a kampányban nyújtott támogatását, de különösen a nagy létszámú multidiszciplináris csapatunknak, különösen a sürgősségi osztály, a mentőszolgálat, az intenzív terápia és a neurológiai osztály folyamatos komolyságát, kitartását és lelkesedését” – fogalmazott dr. Forró Csilla.

Fotó: Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2023. május 14., 8:37
    ÉRTÉKELÉS: 5

    Arról miért nem ír az újság, hogy öt ideggyógyász megy el a megyei tanács által bitorolt kórházból. Köztük Forró doktornő és Tompa doktor is.Ez a doktor Robi csúcsteljesítménye?

  • User
    Dátum: 2023. május 15., 8:53
    ÉRTÉKELÉS: 6

    Miért is kapták??? Azért, hogy a kevés személyzet miatt, az agyvérzéses betegek nyakig pisiben fetrengnek? És ha szólsz a ”kedves” infirmernek olyan választ kapsz, hogy egy hétig meg sem mersz szólalni? Nem beszélve arról, hogy a beteg az ebédet hidegen kapja, mert nincs elég személyzet. Hát, no comment……

  • User
    Dátum: 2023. május 15., 17:44
    ÉRTÉKELÉS: 3

    Pár éve megvizsgált a szakállas T.dr úr, de annyira elfoglalt volt, h csak! Felírt 7!!! hónapra gyógyszert és tavasztól őszig lepattintott! Értetlenkedtem, h súlyos problémám van, de hiába! Látatlanba 7hónapig nem ettem gyógyszert!!!!

  • User
    Dátum: 2023. május 17., 7:02
    ÉRTÉKELÉS: 1

    Hat az ido,az…no comment.Mig az agyverzeses beteget becocoztassak pl. a baroti korhazba,ott telefonalgatnak,majd fel ora mulva inditjak Sztgy fele,addig….sok idot meg lehetne sporolni,ha a mentos diszpecser a beteget nem a legkozelebbi korhazba iranyitana.