Négy személyt vettek őrizetbe orvvadászat miatt
A Kovászna megyei rendőr-főkapitányság munkatársai a kézdivásárhelyi bíróság mellett...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A munkaadók már nem reszkíroznak olyan mértékben, mint korábban, így ritkábban, de természetesen még mindig akadnak horogra törvényszegők. Részletekről, a tavalyi legnagyobb bírságról, idevágó trendekről érdeklődtünk.
Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkaügyi felügyelőség vezetője kérdéseinkre elmondta, Háromszéken leginkább az építkezési telepeken kapnak el feketemunkásokat: ezt azért sem értik az illetékesek, mert elmondásuk szerint pont az építkezésben adómentesen jó béreket lehet adni, így nem éri meg rizikózni.
– A jelenséget sikerült visszaszorítani, a nagyobb építkezési vállalkozásoknál már jó ideje nem azonosítottunk feketemunkásokat. Leginkább a kisebb, magukat túlvállaló cégeknél fordul elő ilyesmi. Általában az a kifogás, hogy csak 1 napot jött „segíteni” a telepen törvénytelenül dolgozó személy. Tavaly ezen a téren egy 40 ezer lejes bírság képezte a legnagyobb büntetést, amit egyetlen cégre szabtunk ki. Az itt tett ellenőrzésünk során két feketemunkást is lebuktattunk, ezért kapta a büntetést. A munkásokat ezúttal nem bírságoltuk – magyarázta Ördög, rámutatva, hogy ilyen esetekben a törvénysértésen rajtakapott munkást is 400-600 lejre rúgó bírsággal sújthatják.
Ördög kifejtette, néha a tudatlanság, tájékozatlanság miatt is „előkerül” egy-egy feketemunkás.
– Jegyeztünk olyan incidenst is, amikor az alkalmazott nem olvasta el a munkaszerződésben leírtakat, így utólag derült ki, hogy hivatalosan fél normával volt alkalmazva, ám mindvégig napi 8 órát dolgozott. A munkaadója egész normára adott neki bért, ám az állam fele már jóval kevesebbet fizetett – avatott be a szakember.