Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A két korosztályban, – V–VIII.-nak és IX–XII.-nek – meghirdetett versenyre 26 líceumi és 76 általános iskolás csapat nevezett be, ami azt jelenti, idén is legalább 510 diák készült fel az alapvető elsősegélynyújtási ismeretekből, tehát tudnak helyesen mentőt hívni, égés, fulladás, ficam, törés, eszméletvesztés esetén biztosítani a beteg stabil állapotát az orvosi mentőcsapat kiérkeztéig. A megye minden városából és mint-egy 25 vidéki településről készültek a gyerekek erre a napra, amikor is egy tíz kérdéses tesztre kellett válaszolniuk 3 perc alatt, majd négy tényleges helyzetben kellett számot adniuk lélekjelenlétükről és ismereteikről: vagyis önkéntes diákok színészkedtek, játszottak el egy helyzetet, amelyben segítségre szorulnak, erre kellett gyors megoldást találni.
A pedagógusokat Cezar Popescu mentőorvos, Bedő József és Konrád András László készítette fel arra, hogy a maguk során diákjaikat oktassák. Tóth Márta zenetanárnő, aki elkísérte a versenyre tanítványait, elmondta: a Nicolae Colan-iskola Waldorf-tagozatos hatodikosai első felhívásra jelentkeztek a versenyre, rendkívül lelkesen készültek, érdekesnek tartották a tanfolyamot, éppen ezért izgulnak most annyira. Bevallása szerint számára is hasznos volt a tanfolyam, magabiztosabbnak érzi magát, és talán bátrabban hív majd mentőt szükség esetén. Az, hogy már a diákok is birtokában vannak az elsősegély-ismereteknek, megnyugtató a tanárnőnek is, mert egy táborban valamely kisebb balesetnél számíthat arra, hogy ők is feltalálják magukat, segíteni tudnak magukon vagy társaikon. Tóth Márta nagyon értékelte a Cezar Popescu doktor ügyhöz való hozzáállását, őszinte segíteni akarását is.
A versenyen szerzett pontok összesítése után a végső rangsor idén úgy alakult, hogy a középiskolás csapatok közül mindegyik dobogós a szentgyörgyi Református Kollégiumból került ki: 1. a Segítség, bajban vagyok, 2. az Ugandai doboló görények, 3. az SOS csapat. A gimnazisták csoportjában az első a Túróczi Mózes-iskola Axonok csapata, 2. a Molnár Józsiás-iskolából a Hemoglobin, 3. a zabratói csapat lett. Kovászna Megye Tanácsa támogatásának köszönhetően a diákok pólókat, adathordozókat, elektromos fogkeféket kaptak jutalmul.
Az iskolák rendezzenek helyi szakaszt!!!! A szentgyörgyi refi elvigye mind3 helyet?!😆