Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Csodákat ne várjanak tőlük

Csodákat ne várjanak tőlük Kovászna megye

Pénteken falufelelősöket választottak a Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Kilyénben és Szotyorban, ők lesznek azok, akik majd tolmácsolják az önkormányzat felé a közösség hangját. Ellenjelölt nélkül Baloga Csilla nyerte meg a kilyéniek bizalmát, míg Szotyorban Miklós András nagy fölénnyel zárta a versenyt, ahol ellenfele Kóródi Dezső volt.

Kilyénben igen kevesen, mindössze 22-en mutatkoztak érdekeltnek abban, hogy ki képviseli a helyi közösséget a szentgyörgyi helyi tanácsban, ennyin jelentek meg a kultúrotthonban péntek délutánra meghirdetett gyűlésen, amelyen Antal Árpád polgármester és Tóth-Birtan Csaba alpolgármester is részt vett (ahogy Szotyorban is). A falugondnoknak jelentkező Baloga Csilla elmondta, a közösségi élet fellendítése a fő célja, de a kultúrotthon előtti kis park arculatán is változtatna, célja továbbá a megrongálódott buszmegállót rendbe tetetni és egy játszóteret létrehozni a faluban. Egy ellenszavazattal végül megbízatást kapott arra, hogy elképzeléseit kivitelezze.

Hirdetés
Hirdetés

Szotyorban több mint 100-an gyűltek össze a kultúrotthonba, ahol Antal Árpád ismertette a gyűlés forgatókönyvét, majd 10–10 percet kapott a két jelölt arra, hogy bemutassa programját. Ezt megelőzően Miklós András elszámolhatott azzal, hogyan teljesítette megbízatását az elmúlt négy évben. Vetített képekkel kísért beszámolójában többek között arról beszélt az EMSZ által is támogatott falufelelős, hogy sikerült az imaház tetőszerkezetét felújítani, kisebb javításokat elvégezni a helyi orvosi rendelőben, megkezdték egy szeméttelep építését a két temető számára, de számos helyi rendezvény is a listára került.

Kóródi Dezső elsősorban az utak karbantartását, aszfaltozását szorgalmazta, ehhez és a sportpálya telekkönyveztetéséhez kérte a városvezetők támogatását, a vízelvezető sáncokat hiányolta, és a buszmegállóba a sofőrök kérésére egy tükör felszerelését kérte, amely a buszok fordulását könnyítené meg. Jónak látta, hogy a faluházra manzárdot építsenek, hogy ott vendégeket fogadhassanak.
Miklós András az egyes utcákban elmaradt víz- és szennyvízvezetékek kiépítését, a református parókia és a gyülekezeti központ új épületének befejezését, az esővíz-elvezető rendszer korszerűsítését, aszfaltozást és a gázhálózat kiépítését, a sportpálya telekkönyveztetését és az öltöző bővítését, modernizálását szeretné megvalósulva látni, de nyomatékosan kérte az elöljáróktól az Olt-híd teljes szerkezeti megerősítését, „mielőtt nagy baj történne”, és a szotyori óvoda megtartását még az esetlegesen elégtelen gyermeklétszám ellenére is.

Ezután következett a szavazás, melyen Miklós András 103, ellenfele 10 szavazatot inkasszált.
„Elégtételem, hogy értékelik a munkámat” – jelentette ki a falufelelős.

Miután mindkét gyűlésen felvetődött a gázhálózatra csatlakozás igénye, Antal Árpád polgármester elmondta, a szolgáltatónak akkor éri meg bevezetni a gázt, ha a két településen és Kökösben összesen legalább 1000 fogyasztó lesz. Ezért a következő hetekben a falufelelősök személyesen megkérdezik a helyi lakosokat álláspontjukról. Ha nem lesz meg az 1000 igénylő, az hosszú időre, (több) tíz évre is kitolhatja a gáz bevezetését, viszont akkor lehet aszfaltozni, míg ha bevezetik a gázt, akkor csak ezután a munkálat után lehet majd utat javítani. A polgármester szót ejtett a korábban sok vitát szült terelőút kapcsán az autópályához szükséges kisajátításokról is – álláspontjáról egy korábbi cikkünkben már írtunk –, majd a gyűlés a legnagyobb rendben véget ért.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük