Kisebbségi jogvédelem a Kárpát-medencében
Zártkörű munkavacsorán ünnepelte működésének 10. évfordulóját június 17-én Budapeste...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az ünnep szabadtéri istentisztelettel kezdődött, igét hirdetett Iszlai Kamill Zsolt helybéli református lelkipásztor.
– Egy-egy eseményt, mint egy-egy gyümölcsfát a Jóisten félretett számunkra – hangoztatta az istentisztelet alkalmával a lelkipásztor, aki a későbbiekben is lelkesen biztatta, bátorította a színpadon szereplő, és az ügyességi vetélkedőkre jelentkező bodosi gyermekeket.
Az ünnepi istentisztelet végén nemzeti imánk is felcsendült, minekutána a helyi asszonykórus lépett színpadra, majd a lelkipásztor irányítása mellett kisiskolások adtak elő egy rövid színdarabot.
A bodosiakat, akik közül többen rovásírással írott Bodos feliratú trikót viseltek, Benedek Huszár János polgármester is köszöntötte, aki, mint mondta, bár lakhelyén, Kisbaconban is falunapot tartanak, mégis eljött köszönteni a bodosiakat, értékelve az ünnepnap csendes, családias jellegét. Hangsúlyozta ezúttal is, hogy azokban a falvakban, melyek nem községközpontok, mennyire nagy szerepük van az egyházaknak, amelyel a közösség összetartozását ily módon is segíthetik, sőt, annak alakulásában meghatározó szerepet tölthetnek be.
Iszlai Kamill Zsolt tiszteletes a későbbiekben elmondta, hogy ezúttal, az esemény után ki is értékelik a falunapot, azért, hogy annak szintjét az elkövetkezőkben is tartani, sőt emelni tudják.
A gyermekekre összesen tizenkét különböző vetélkedő várt a nap folyamán, például gólyalábbal való egyensúlyozás, zsákbanfutás, talicskázás, darts, hagyományőrző íjászat, bicikliverseny, rajzolás, kapura rúgási vetélkedő, ping-pong, kötélhúzás vagy célbadobás. Volt, amiben válogassanak tehát, miközben az idősebbek az árnyékában beszélgettek, pihentek. Elmaradhatatlan kelléke volt a falunapnak a bodosi kürtőskalács, de tartalmasabb ebédet is lehetett fogyasztani a helyszínen, sör, a kisebbeknek fagyi, üdítő állt rendelkezésükre.
A közösségi házat, ahol eddig minden évben a bodosi falunap zajlott, 2014-ben nevezték el Budai Emíliáról, annak tiszteletére, hogy a neves Budai család sarja, Emília, a házat 1938-ban a bodosi református egyházközségnek adományozta. Cserébe mindössze annyit kért az egyháztól, hogy a bodosi temetőben a Budai család sírját az egyházközség gondozza, évente legalább egyszer virágokkal lássa el…