Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Átmeneti megoldást találtak Gidófalván

Átmeneti megoldást találtak Gidófalván Kovászna megye

A közüzemek tartálykocsiban szállított vizet Gidófalvára azoknak a családoknak, amelyeknél elfagyott a vezeték. A vállalat literes palackokban külön is vitt „asztalra tehető” vizet, de nagyobb kiszerelésben is, amit állatok itatására lehet használni. Minthogy nem mindenkinek van, ahol nagyobb mennyiségű vizet tároljon, az utánpótlásról naponta gondoskodnak, amíg a hibát megszüntetik.

Butyka Elemér, a cég üzemeltetési igazgatója elmondta: a Székely Hírmondóban megjelent cikkben elmondottakkal ellentétben (ez ügyben hivatalos állásfoglalást kívánnak küldeni a lapnak), felvették a kapcsolatot a fogyasztókkal, és biztosították a vizet az embereknek.
– Azon vagyunk, hogy szerződéses kötelességeinket teljesítsük. Sőt, volt olyan eset, hogy egy emeletes háznál a víznyomás hiánya és egy csepegő csatlakozás miatt a fűtésrendszer leállt, azt is kijavítottuk, a vizet pótoltuk, csakhogy ne maradjanak fűtés nélkül – mondja az igazgató.
Kifejtette: a helyzet nem egyszerű mert „a vezeték majdnem mindenütt a fagyhatár fölött van”.
Berde József polgármester szerint nem csak az a gond, hogy a csöveket esetleg nem mindenütt ásták a megfelelő mélységre, hanem az is, hogy azon a részen, ahol a fagyás történt, gyakorlatilag nincs fogyasztás.
– Valaki okos, valamilyen javítás kapcsán, a hegyre menő főnyomócső csapját elzárta, amitől nem állt le a víz, mert a hurok túlsó oldaláról jött valamennyi visszafele, de csökkent a nyomás. Ha ehhez hozzáteszem, hogy azokban az utcákban a lakosság jelentős része nincs rácsatlakozva a vezetékre, akik pedig rá vannak, azok keveset, vagy egyáltalán nem használják, akkor érthető, hogy a vezetékben gyakorlatilag álló víz mínusz 25 fokban elfagy. Mind az öt faluban hideg volt, de csak itt fagyott el – mutat rá a polgármester.
Berde József szerint a falunak abban a részében két tehenes gazda lakik, ők „valóban megszorulhattak”, de nem azok reklamálnak, hanem, akik gyakorlatilag nem használják a vizet. Ez a polgármester szerint azzal magyarázható, hogy „vannak semmiházi emberek, akik ültetik őket”.
Czimbalmos-Kozma Csaba városmenedzser, aki a közüzemekben főrészvényes Sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatalt a vezetőtanácsban képviseli, azt mondja: a kisebb települések a „kezdeti eufória után” rájöttek, hogy nem képesek a víz- és csatornahálózatot üzemeltetni, így ezeket utólag átvette a regionális szolgáltatóvá előlépő közüzemek.
– Úgy vették át, ahogy voltak, és úgy működtetik, ahogy tudják. Ha kiderül, hogy 15 évvel ezelőtt, a ki tudja milyen pályázattal épített hálózatban a csöveket nem tették elég mélyre, akkor elfagy. Ezt egyik napról a másikra, sőt egyik évről a másikra sem tudják kijavítani. Egyelőre visznek vizet az embereknek, aztán meglátjuk. Mondjuk, ettől még kommunikálhatnánk normálisan, s akkor nem lenne cirkusz – tette hozzá Czimbalmos-Kozma Csaba.
A gidófalvi elfagyott vízről két helyi polgár írt levelet. A Székely Hírmondó keddi lapszámában azt róttuk fel a vállalatnak, hogy sem az emberekkel, sem a sajtóval nem áll szóba. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük