Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Állandó változásban

Állandó változásban Kovászna megye

Nagy túlélőnek bizonyul a Ready Garment Technology Kft. (RGT Romania nadrággyár), amelyre a konfekciógyártással együtt súlyos csapást mért a világjárvány. A dr. Dietrich Bock vezette közel húszéves vállalkozás azonban fennállása óta számtalanszor megújult, most is jelentős változást tervez, erről tájékoztatta a médiát a tegnapi sajtótájékoztatón az ügyvezetéstől visszavonuló tulajdonos, aki egyúttal az új igazgatót, Joachim Beert is bemutatta.

Dietrich Bock elöljáróban áttekintette azokat a járvány keltette hullámokat, amelyek kibillentették egyensúlyából a virágzó nadrággyárat: a megszorítások miatt a kiskereskedelmi eladások, a fogyasztói igények visszaestek, az online eladások nem egyenlítették ki a kiesést, ennek következtében a nagykereskedők, amelynek az RGT is beszállítói, 25–35%-os veszteséget könyvelhettek el, ezért sok szerződést lemondtak. Emellett az ágazatban tapasztalható korábbi gondok is felerősödtek: az erős konkurencia miatt alacsony árrések, alacsony árak domináltak, a költségek csökkentésének nyomása alatt sok cég Európán kívülre költöztette a termelést, Romániában ezért is esett vissza a konfekcióiparban foglalkoztatottak száma 400 ezerről az egynegyedére. Eközben olyan új elvárásoknak is meg kell felelni a gyártóknak, mint a fenntarthatóság, a magasabb szintű társadalmi felelősségvállalás, a testreszabott termékek iránti igény vagy az újrahasznosítás lehetősége.

Hirdetés
Hirdetés

A Dr. Bock Industries AG romániai egységei sokat fektettek a minőségbiztosításba (számtalan tanúsítvánnyal rendelkeznek), a teljes ellátási lánc nyomon követésébe, most pedig a vezetőség egy új üzleti modell kiépítésén dolgozik, ezzel együtt készül a 2020-ban bezárt esztelneki nadrággyár feltámasztásához.

A POD rövidítéssel illetett (a Production On Demand – igény szerinti termelés) üzleti modell felhagy a nagy készletek felhalmozásával és a tömegtermeléssel, ehelyett az egyénre, testreszabott ruházatot – első körben nadrágokat, majd trikókat, egyebet is – készít, közvetlenül a fogyasztó számára. A megrendelés interneten történik, a megrendelő felületen egy testszkenner „veszi le a méreteket”, a program rákérdez a részletekre is, milyen színben, hosszal, cipzárral, gombbal kéri a kliens a készterméket, és 12 napon belül házhoz szállítják a megrendelést. Így tehát azok, az átlagtól eltérő alkattal rendelkező személyek, akik eddig üzletben nehezen kaptak készruhát, most igen jól járnak, mert ugyan drágább lesz az elkészíttetés, mint egy hagyományos sorozattermékké, mégsem kerül annyiba az áru, mintha egyetlen egy darabot szabóságban készíttetne el a megrendelő.

Ez az üzleti modell a termelési struktúra megváltozását is maga után vonja, olyan kis munkacsoportokat szerveznek, amelyek maximum 8 főből állnak, és ahol mindenki minden munkafázishoz ért. Ehhez képezni kell a munkaerőt, de minderre fel van készülve a vezetőség, amely a jelenleg „lefagyasztott”, de minden felszereléssel rendelkező esztelneki gyárban képzeli ezt a tevékenységet ősztől kezdődően, kezdetben 55 emberrel, két éven belül azonban 250 személyt foglalkoztatnának a POD-termelésben a jelenleg meglévő 550-es alkalmazotti gárda mellett – tudtuk meg a sajtótájékoztatón szintén jelenlevő eladási igazgatótól, Alexa Emától. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások