A medvék és a varjak okozták a legtöbb kárt Háromszéken
A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság legutóbbi jelentése a mezőgazdaságot ért...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Romániában 22 patikamúzeumot tartanak számon, ezek legtöbbje valamilyen intézeten belül működik. A négy erdélyi patikamúzeum egyike a céhes város 12-es udvarterének 1. száma alatt, az úgynevezett Finta-ház emeletén berendezett gyűjtemény.
A Finta-háznak nevezett ingatlan elődjét, az egykori körtornácos házat 1835-ben, a nagy tűzvész után építették, romos állapota miatt 1972-ben lebontották, majd 1978-ban építették újra, a ház régi formáját is megőrizve.
A kiállított anyagot dr. Boga Olivér főorvos mentette meg az utókor számára. A múzeumban látható tárgyakat és a berendezést először 2008-ban, az alsólemhényi Gerontológiai és Rehabilitációs Központ egyik épületében állították ki. Onnan került át a Finta-ház épületébe.
A gyűjtemény anyagának alapját az 1949 utáni kézdivásárhelyi 24-es és az 52-es számú patika felszerelése képezi, kiegészítve dr. Boga gyűjteményével, amely átélte a kommunizmust, és megmenekült az elkobzástól. A rendszerváltáskor a bútorzatot és a felszerelést dr. Boga elkérte az akkor már magángyógyszertárként működő Aranykígyó Patika személyzetétől, és kiegészítette a saját gyűjteményével. Utólag bekerültek más adományok is. A múzeum jelenlegi állapota a Tegyünk Kézdiszékért civil tömörülés munkáját dicséri.
Fotók: visitcovasna.com