Felhívás!

Ünnepel a fürdőváros

Ünnepel a fürdőváros

Szeptember 1–3. között ünneplőbe öltözik Kovászna, ugyanis városnapokat tartanak a fürdővárosban. A háromnapos rendezvényen a nagy nevek: Edda, Pokolgép mellett számos fellépő és megannyi zenei műfaj szól majd a színpadon. Ugyanakkor különböző kulturális, sport és más szórakoztató rendezvények várják az érdeklődőket. A városnapok részletes programja alább olvasható.

Péntek

15-től 17 óráig Szoborpark (Kőrösi Csoma Sándor mellszobra környékén)

16.30 Toborzó – a Kovásznai Ifjúsági Fúvószenekar nyitókoncertje

17 órakor Görkorcsolya show és verseny (Park sportpálya, rossz idő esetén a vajnafalvi sportcsarnok)

17.30 Ünnepélyes megnyitó, beszédet mond Gyerő József polgármester

17.40 A Kovásznai Tanulók Klubja tánccsoportjainak előadása

18 órakor Deák Barna és Deák M. Ria képzőművészek tárlatának megnyitója (Kádár László Képtár)

18.15 A kovásznai Mikado Karateklub harcművészeti bemutatója

18–19. óra PinceBAND búcsúkoncert

21.40 Antonia koncert (Ro)

22.30 Pokolgép koncert (Hu)

24 órakor Background koncert (Ro)

Szombat

8 órakor kezdődik a 4. Lőrincz Zsigmond Kupa, focitorna a 2006-2007-es korosztály számára (Kovásznai stadion)

9–13 és 16–19 óra között Gyermekfoglalkozások (Sétatér)

9 órakor Székely Streetball, utcai kosárlabdaverseny és dobóverseny (Park sportpálya)

9 órakor Bográcsfőző verseny (Sétatér)

9–10 óra között ünnepi tanácsülés a testvértelepülések képviselőinek részvételével (Városi Művelődési Ház)

12 órakor Arany- és gyémántlakodalmasok köszöntése (VMH Ignácz Rózsa terem)

12 órakor a Florile Zagonului néptánccsoport előadása

13 órakor Recefice és Pitypang néptánccsoportok előadása

13–15–17 órakor Szoborpark (Kőrösi Csoma Sándor mellszobra környékén)

16 órakor Magic Ritmo tánccsoport (Nagykanizsa)

17.15 Betli Duo koncert

19 órakor Dreamland Residents koncert

20.45 ABBA – ABBORN koncert

22.30 3 Sud Est koncert

23.45 Mennydörgő Madár koncert (Pápa)

Vasárnap

8 órakor kezdődik a 4. Lőrincz Zsigmond Kupa, focitorna a 2008-2009-es korosztály számára (Kovásznai stadion)

9 órakor Asztalitenisz verseny (Sportcsarnok)

11 órakor Gyorsulási autóverseny (Tündérvölgy)

11.30 SIC TON koncert (Boldog Apor Vilmos Gyermekvédelmi Központ)

15–17 órakor Szoborpark (Kőrösi Csoma Sándor mellszobra környékén)

15 órakor Kászoni Hagyományőrző Népi Zenekar

15 órakor Öregfiú kézilabda torna: Kovászna, Kézdivásárhely és Sepsiszentgyörgy (Sportcsarnok)

16 órakor Sanzonok Gocz Elvira előadásában

16 órakor Miénk itt a tér – a Háromszéki Közösségi Alapítvány műsora (Sétatér)

17 órakor Öregfiú focimérkőzés: Kovászna – Kézdiszentlélek – (Kovásznai stadion)

17 órakor Junii Covăsneni néptánccsoport előadása

18 órakor Autóverseny díjkiosztó

18.30 Retro Roll koncert

20 órakor Tombolahúzás

21 órakor Lidia Buble koncert (Ro)

22 órakor Tűzijáték

22.30 EDDA koncert

Kulturális hét

Színházi előadások a Kovásznai Művelődési Központban:

Szerdán 19 órakor Kié ez az ország? – a Magyarkanizsai Udvari Színház előadása.

Csütörtökön 19 órakor Halottak Napjától Virágvasárnapig – a Magyarkanizsai Udvari Színház előadása

Csütörtökön 17 órakor a Román nyelv napja alkalmából Mihaele Aionesei költőnő előadása, a Junii Covăsneni néptánccsoport műsora, szavalóverseny gyermekeknek a Tündérvölgyi tisztáson (rossz idő esetén az Unirea teremben). Partner: Grit Egyesület

* A programok helyszíne a Központi Nagyszínpad, csak a más helyszínen zajló eseményeket jelöljük külön.

* A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát!

Hozzászólások