ŐSZI SOKADALOM 2018 – PROGRAM

SZEPTEMBER 1., SZOMBAT

10.00: HAGYOMÁNYOS TERMÉK- ÉS ŐSZI VÁSÁR / Gábor Áron tér

10.00: KÉZMŰVES VÁSÁR / Gábor Áron tér

10.00: PITYÓKAFESZTIVÁL / Molnár Józsiás park

10.00: VIGADÓ MOZI: HIHETETLEN TÖRTÉNET AZ ÓRIÁS KÖRTÉRŐL (animációs film) / Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem). Belépő: 5 lej

10.00: CSALÁDI NAP A KÖNYVTÁRBAN: könyvtárbemutatás családok részére / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár

10.30: CSALÁDI NAP A KÖNYVTÁRBAN: meseklub gyermekeknek – meseolvasás, mesekönyvkészítés, drámajátékok, kincsvadászat / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár

10.30 CSALÁDI NAP A KÖNYVTÁRBAN: program felnőtteknek – Dobj el mindent és olvass! Témakörök: Mikor kezdődik az olvasóvá nevelés?  Kinek a feladata az olvasásra nevelés? Szövegértés és funkcionális analfabetizmus! Hogyan motiváljam a gyerekem? Korosztályokra lebontva, mit olvassunk, mit ajánljunk? / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár

11.00: GYERMEKVÁROS: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere / Gábor Áron park

12.00: KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ: BARCSAY MESTER ÉS TANÍTVÁNYAI – vándorkiállítás Barcsay Jenő, Balogh László, Deim Pál és Konok Tamás szitanyomataiból / Incze László Céhtörténeti Múzeum

12.00: IFJÚSÁGI TÉR: NEEEM – NŐK ELLENI ERŐSZAK KAMPÁNY a RMDSZ Nőszervezet szervezésében / Gábor Áron szobor mögötti tér

13.00: IFJÚSÁGI TÉR: Változik a tanügy egyáltalán? És mit érzékelnek ebből a diákok? – LEGIT KAMPÁNY a MAKOSZ szervezésében / Gábor Áron szobor mögötti tér

14.00: IFJÚSÁGI TÉR: MY NAME IS MY BRAND – pályakezdő fiatalok online és offline pozicionálása, dr. Kádár Magor előadása / Gábor Áron szobor mögötti tér

15.00: UTCAZENE: HIT FACTORY / OTP Bank előtt

15.00: IFJÚSÁGI TÉR: ZSONGLŐR MŰHELYFOGLALKOZÁS – Török Csongor, tűzzsonglőr / Gábor Áron szobor mögötti tér

15.45: UTCAZENE: LUNAR ACOUSTIC TRIO / OTP Bank előtt

16.00: IFJÚSÁGI TÉR: A SZŐLŐ ÉS A BOR, Czapp Árpád borász előadása / Gábor Áron szobor mögötti tér

16.00: GYERMEKMŰSOR: Népi táncok és gyermekjátékok (a Manócska Napközi Otthon Pillangó csoportjának műsora). Betanította: Deszke Enikő és Demeter Csilla / Gábor Áron tér, színpad

16.30: UTCAZENE: MAJA & THE CRAZY PLUMBERS / OTP Bank előtt

16.30: GYERMEKMŰSOR: A lányok, a lányok, a lányok angyalok – tánc operettzenére (a Benedek Elek Óvoda óvodásainak műsora) / Gábor Áron tér, színpad

17.00: UTCAZENE: MILLIÓ RÓZSASZÁL / OTP Bank előtt

17.00: IFJÚSÁGI TÉR: SAPEXPERIENCE – Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem programjai / Gábor Áron szobor mögötti tér

17.30: NÉPZENEI MŰSOR: a Bod Péter Tanítóképző Gyöngyvirág tánccsoportjának néptáncműsora / Gábor Áron tér, színpad

18.00: BORUDVAR: Interaktív beszélgetés és könyvbemutató GÁSPÁRIK ATTILÁVAL és FEKETE VINCÉVEL. Moderátor: Lung László Zsolt / Jazz Pajta (Borudvar Bistro)

18.30: MANO AND FRIENDS / Gábor Áron tér, színpad

19.30: BORUDVAR: KÁSZONÚJFALUSI NÉPI ZENEKAR / Borudvar

20.00: DONIZETTI: SZERELMI BÁJITAL – vígopera két felvonásban, magyar nyelven a Magyar Állami Operaház előadásában, a Gördülő Opera Székelyföld turné keretében / Vigadó előtti tér

21.30: Project Sokadalom: warm-up DJ BLUE LIGHT / Elegance Club

22.30: FREDDIE – a Zarah Moden és New Fashion ajándékaként / Gábor Áron tér, színpad

22.30: Urbanizé Garden: GRID / Molnár Józsiás park

23.00: TŰZZSONGLŐR SHOW

00.00: Urbanizé Garden: DJ SHIVER / Molnár Józsiás park

00.00: Project Sokadalom: TENNEBRECK / Elegance Club

02.00: Urbanizé Garden: NICK HAVSEN / Molnár Józsiás park

02.00: Project Sokadalom: DJ BLUE LIGHT / Elegance Club

03.00: Urbanizé Garden: PDBR / Molnár Józsiás park

SZEPTEMBER 2., VASÁRNAP

10.00: HAGYOMÁNYOS TERMÉK- ÉS ŐSZI VÁSÁR / Gábor Áron tér

10.00: KÉZMŰVES VÁSÁR / Gábor Áron tér

10.00: VIGADÓ MOZI: IRÁNY A BÁRKA! (animációs film) / Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem). Belépő: 5 lej

11.00: GYERMEKVÁROS: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere / Gábor Áron park

11.00: IFJÚSÁGI TÉR: ZÖLD JÁTÉKOK ÉS EVS BEMUTATÓ a Zöld Nap Egyesület szervezésében / Gábor Áron szobor mögötti tér

13.00: UTCAZENE: KISISKOLÁSOK MŰSORA / Vigadó előtti tér

14.00: IFJÚSÁGI TÉR: FIATALOK LEHETŐSÉGEI A SZÍNHÁZ VILÁGÁBAN, Fazekas Misi előadása (Osonó Színházműhely) / Gábor Áron szobor mögötti tér

15.00: IFJÚSÁGI TÉR: FESZTIVÁLOK KÖZÖSSÉGÉPÍTŐ SZEREPE, előadás / Gábor Áron szobor mögötti tér

15.00: UTCAZENE: THE CRAZY PLUMBERS / Vigadó előtti tér

15.45: UTCAZENE: HIT FACTORY / Vigadó előtti tér

16.00: IFJÚSÁGI TÉR: ELŐDEINK NYOMÁN, Préda Barna előadása / Gábor Áron szobor mögötti tér

16.30: UTCAZENE: LUNAR ACOUSTIC TRIO / Vigadó előtti tér

17.00: IFJÚSÁGI TÉR: HOGYAN CSINÁLJ MILLIÓKAT ÉRŐ START-UP-OT ERDÉLYBŐL?, Deme Balázs előadása (Herdius alapító) / Gábor Áron szobor mögötti tér

17.15: UTCAZENE: OLD BUMERÁNG / Vigadó előtti tér

17.30: SIMÓ ANNAMÁRIA ÉS ZENEKARA / Gábor Áron tér, színpad

18.00: UTCAZENE: MILLIÓ RÓZSASZÁL / Vigadó előtti tér

18.00: IFJÚSÁGI TÉR: AZ AVIVA MÓDSZER BEMUTATÁSA, Szabó Kinga előadása / Gábor Áron szobor mögötti tér

18.30: UTCAZENE: IMETTE / Vigadó előtti tér

19.00: CSÍK ZENEKAR / Gábor Áron tér, színpad

20.00: ROTARY KLUB PROGRAMJA: esti beszélgetés, ismerkedés a kézdivásárhelyi Rotary Klub és a testvérvárosokból érkező Rotary-tagok között / Borudvar Bistro

20.30: BORUDVAR: PERKŐ NÉPTÁNCEGYÜTTES / Borudvar

21.30: Urbanizé Garden After: TAMAKA / Borudvar

21.30: BORUDVAR: Táncoló udvartér (táncház) / Jazz Pajta (Borudvar Bistro)

21.30: RÚZSA MAGDI – a Zarah Moden és New Fashion ajándékaként / Gábor Áron tér, színpad

23.00: Tűzijáték

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

Hozzászólások
Fontos a lelki „elsősegélynyújtás”

Fontos a lelki „elsősegélynyújtás”

A kézdivásárhelyi Búgócsiga Baba-Mama Klub júniusi meghívottja, dr. Dimény Edina pszichiáter szakorvos az Anya lelki változásai a szülés előtti, alatti és az ezt követő időszakban címmel tartott lelki „elsősegélycsomagot” az érdeklődőknek. A kétgyerekes szakember fontosnak tartja, hogy a várandósok és a kismamák megfelelő felvilágosításban részesüljenek a preinatális periódus alatt végbemenő testi változások mellett a mentális változásokkal kapcsolatosan is. Őt kérdeztük a fenti téma apropóján.