Hirmondo

Kerüljön a város tulajdonába

Kerüljön a város tulajdonába

Mi lesz a bányairodával? – kérdezik már egy idő óta jogosan a barótiak, a Barót központjában álló impozáns épületet ugyanis bezárták, onnan mindenki kiköltözött, s aminek nincs gazdája, jól tudjuk, az előbb-utóbb az enyészet martaléka lesz.

Benedek-Huszár János polgármester nemrég a Régió Rádió egyik adásában beszélt a bányairoda várható sorsáról.

– A bányairoda a SNC Ploiești tulajdona, amely csődeljárás alatt áll. Mi felvettük a kapcsolatot a csődbiztossal, aki elmondta, hogy a bányavállalat telekkönyveztette mindazon tulajdonait, melyek a város területén találhatóak. Ezáltal reméljük, hogy előbb-utóbb valamilyen módon a tulajdonába jutunk ennek az épületnek, akár vásárlás, akár valamilyen más megoldás alapján. De ebben a pillanatban még nem rendelkezünk ezzel az épülettel – tisztázta Benedek.

Hirdetés
Hirdetés

A tervek szerint, amennyiben a baróti polgármesteri hivatal az épület tulajdonába jutna, ide költöztetnék a polgármesteri hivatalt, de nem csak.

– Ha meg tudjuk szerezni a bányairoda épületét, amely egy négyszintes, szép és jó szerkezetű épület, akkor az lenne Barót város közigazgatási palotája, ahol mindenfajta közintézmény helyet kaphatna. Ez azt jelentené, hogy Erdővidék akármelyik településéről bárki, bármilyen adminisztratív dolgot szeretne elintézni, egy helyen megtehetné. Tehát először a tulajdonunkba kellene jusson a bányairoda, utána pedig át kellene alakítsuk a céljainknak megfelelően, amihez természetesen ismét sok pénz kellene – hangoztatta az elöljáró.

Érdekességként megemlíthető, hogy az elmúlt városvezetés még másképp gondolkodott: Lázár-Kiss Barna volt polgármester attól a gondolattól sem zárkózott el, hogy esetleg lebontsák az épületet, helyébe pedig zöldövezetet alakítsanak ki, barátságosabbá, hangulatosabbá téve azáltal a városközpontot.

Barót város jelenlegi polgármestere, Benedek-Huszár János egyébként még a tavalyi választási kampányában hangoztatta, hogy az említett bányavállalattól, mely nem kevesebb mint hárommillió lejjel tartozik a városnak, meg kellene szerezni a város szélén ugyancsak elhagyatottan álló ipari telephelyet is, hiszen az ottani omladozó épületek, a sok odahordott szemét majdhogynem apokaliptikus látványt nyújt.
– Csak akkor tudunk ezekkel az épületekkel, területekkel bármit is kezdeni, ha tulajdonunkban vannak – hangoztatta ezelőtt egy évvel, friss polgármesterként. 

Hozzászólások