Felhívás!

A kovásznai városnapok részletes programja

A kovásznai városnapok részletes programja

Szeptember 6- 9. között tartják a 21. városnapokat Kovásznán. A négynapos ünnepségen a gazdag koncertkínálat mellett számos program várja az érdeklődőket.
A részletes műsortervezet alább olvasható.

Csütörtök
19.00 Nyitókoncert a Kovásznai Művelődési Központban: a sepsiszentgyörgyi The Lady and the Tramps zenekar és a Brassói Opera táncosainak közös gálaelőadása, zenés-táncos világutazás öt kontinens legszebb dallamai és táncai nyomán

Péntek
16.00–17.00 Toborzó–a Kovásznai Ifjúsági Fúvószenekar nyitókoncertje
17.00–17.15 Ünnepélyes megnyitó – Gyerő József polgármester nyitóbeszéde
17.00–18.30 Görkorcsolya bemutató és -verseny – Dózsa György Park – Sportpálya
17.15–18.00 A Kovásznai Mikado Karateklub harcművészeti bemutatója
18.00–18.30 Páll Lajos korondi festőművész képzőművészeti tárlatának megnyitója – Kádár László Képtár
18.00–19.00 A Kovásznai Tanulók Klubja tánccsoportjainak előadása
19.00–20.00 PinceBAND-koncert (CV)
20.30–21.15 Deepcentral-koncert (RO)
21.45–23.15 Background-koncert (CV)
23.30–01.00 Moby Dick-koncert (HU)

Szombat
8.00–17.00 Lőrincz Zsigmond Kupa 5. kiadás 2008-2010-ben született gyermekeknek – városi futballpálya
9.00–13.00 és 16.00–19.00 Gyermekfoglalkozások a Sétatéren – Dózsa György Park
9.00–18.00 Felnőtt Minifoci Kovászna Kupa – a Vajnafalvi Sportcsarnokban
9.00–12.00 Székely Streetball Utcai kosárlabdaverseny és dobóverseny (U10, U12, U15, +15-ös korosztálynak) – Kőrösi Csoma Sándor Líceum Sportpálya
9.00–ASIMCOV Bográcsfőző verseny a Sétatéren – Dózsa György Park
12.00–14.00 Öregfiúk kézilabda-mérkőzés a vajnafalvi sportcsarnokban (Kovászna – Sepsiszentgyörgy)
13.00–14.00 Arany- és gyémántlakodalmasok köszöntése – Városi Művelődési Ház (Ignácz Rózsa terem)
14.00–15.00 Gyöngyharmat Néptáncegyüttes (Zabola)
15.00–15.45 Kangoo–bemutató – Városi Művelődési Ház udvara
17.00–19.00 Öregfiúk futballmérkőzés (Kovászna – Kézdiszentlélek) – Városi futballpálya
17.30–18.30 Sicton-koncert
19.00–20.00 Bagdy Bella-koncert
20.00–21.00 Kaly-koncert
21.00–22.00 Dupla Kávé-koncert
22.15–23.30 Voltaj-koncert
24.00–01.00 Édász (AC/DC tribute-zenekar)-koncert (Pápa)

Vasárnap
8.00–17.00 Lőrincz Zsigmond Kupa 5. kiadás 2006–2009-ben született gyermekeknek – Városi futballpálya
9.00–13.00 Asztalitenisz-verseny – a vajnafalvi sportcsarnokban
9.00–14.00 Sakkverseny – Kőrösi Csoma Sándor Líceum Sportterem
13.00–18.00 Gyorsulási autóverseny a Tündérvölgyben
15.00–16.00 Kászoni Hagyo­mány­őrző Népi Zenekar koncertje
16.00-16.30 A Românașul Néptáncegyüttes műsora
16.30–17.00 Pitypang Néptáncegyüttes műsora
17.00–17.50 A Junii Covăsneni Néptáncegyüttes műsora
17.50–18.30 A Recefice Néptáncegyüttes műsora
18.30–19.15 Autóverseny díjkiosztó
20.30–21.00 Tombolahúzás a Városi Művelődési Ház udvarán
19.30–20.30 4s Street-koncert
21.00–21.45 Corina-koncert
22.00 Tűzijáték
22.10-23.30 TNT-koncert

Állandó programok:
– Ifjúsági udvar a Tanulók Klubja Sportpályáján
– Fotóműhely
– Tárlat a Kádár László Képtárban, a Gazdáné Olosz Ella Galériában valamint a Városi Művelődési Házban
– Helyi és hagyományos termékek vására (péntektől vasárnapig a Központi Parkban)
– Szoborpark: a Kőrösi Csoma Sándor Diákszínpad tagjainak szabadtéri programja (péntek–szombat)
– Munkaerő-vásár, Civil Szervezetek Vására, Vöröskereszt-sátor, stb.
– Gyermeksarok és kézműves foglalkozások a Sétatéren (sz. 9.00–13.00, 16.00–19.00):
– Só-liszt gyurma, agyagozás, modellgipsz festés, bútorfestés, faragás, gyöngyfűzés, nemezelés, bogozás, baba-sarok, emellett folyamatosan bababörze, bolhapiac- a Sétatéren, a tanulók klubja melletti sportpályánál
– Állandó kisvonat-járat gőzmozdonnyal a Tündérvölgyben (Clermont Hotel és a Sikló között)
A rendezvények állandó helyszíne a központi nagyszínpad, a többi helyszínt kiemeltük.
A szervezők a műsorváltoztatás
jogát fenntartják!

Szervezők, partnerek:
Kovászna Város Polgármesteri Hivatala, Városi Művelődési Ház, MCP Events
SICUL Baschet Kovásznai Egyesület, Sport 4 All Egyesület, Kézdivásárhelyi Sportegyesület, ASIMCOV, Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesülete, Havadtőy Sándor Cserkészcsapat, HÁRIT, AutoCrono és DRE Racing Team, Infinity Egyesület, Pokolsár Egyesület, Kőrösi Csoma Sándor Líceum. <<

Hozzászólások