A 2019-es városnapok programja

A 2019-es városnapok programja

Szeptember 6–8. között zajlanak az idei Kovásznai Városnapok. A nagyszínpadon és az ifjúsági színpadon fellépő zenekarok mellett hagyományos termékvásár, élő szoborpark, bográcsos főzőverseny, fúvóskoncertek, helyi és meghívott tánccsoportok fellépései, sportrendezvények, autóverseny, gyermektevékenységek és képzőművészeti kiállítások színesítik a műsort.

Csütörtök, szeptember 5.

19.00 La belle musique francaise – a brassói Castelanii zenekar városnapi nyitókoncertje a művelődési központban. Meghívott Kertész János, Opra Mónika

Péntek, szeptember 6.

15.00–17.00 Élő szoborpark – a Kőrösi Csoma Sándor Diákszínpad programja a művelődési ház előtti parkban

16.00–17.00 Görkorcsolya- és rollerverseny (Dózsa György utcai járda)

16.30 –17.00 A kovásznai ifjúsági fúvószenekar nyitókoncertje

17.00–17.10 Gyerő József polgármester nyitóbeszéde

17.10–17.30 A kovásznai Mikado karateklub harcművészeti bemutatója

17.30–18.00 A Duna-delta világa – Mikola Zoltán kovásznai fotóművész kiállítása a művelődési ház kiállítótermében. Megnyitja: Gazda József műkritikus

18.00 Öregfiúk kézilabda-mérkőzés: Kovászna–Kézdivásárhely (vajnafalvi sportcsarnok)

18.00–19.00 Sicton-koncert

19.00–20.00 A Kovásznai Tanulók Klubja tánccsoportjainak előadása

20.00 The Soul Experience! pápai zenekar előadása

21.00 DJ. Project (RO)

22.00 Omen-koncert (HU)

23.45 Background-koncert

Szombat, szeptember 7.

9.00– 12.00 Streetball kosárlabda-mérkőzés és dobóverseny (Kőrösi Csoma Sándor Líceum sportpályája)

9.00 – 18.00 Felnőtt minifoci: Kovászna-kupa (vajnafalvi sportcsarnok)

10.00–12.00 Élő szoborpark (a művelődési ház előtti park)

10.00 –17.00 Tündérvár gyermekfoglalkozások (sétatér)

12.00–14.00 Ifjúsági focimérkőzés: Kovásznai SE–Kézdivásárhelyi SE (városi focipálya)

9.00 Az ASIMCOV bográcsos főzőversenye (sétatér)

13.00 – 14.00 Arany– és gyémántlakodalmasok köszöntése (művelődési ház, Ignácz Rózsa-terem)

14.00–16.00 Ifjúsági focimérkőzés: Kovásznai SE–Csernátoni SE (városi focipálya)

15.00–17.00 Élő szoborpark (a művelődési ház előtti park)

16.00–18.00 Felnőtt focimérkőzés: Kovásznai SE–Csernátoni SE (városi focipálya)

18.00–19.30 Öregfiúk futballmérkőzés:  Kovászna–Dunaszentgyörgy (városi focipálya)

17.00–18.00 Péter Alpár vizuális művész tárlatmegnyitója (Kádár László Képtár)

17.30–18.00 Micah Thompson és barátai-koncert

18.00–19.00 Zumbabemutató Pap Ágnessel

19.00–19.50 Delhusa Gjon-koncert

20.00–21.50 Balázs Pali-koncert

22.10–23.20 Akcent-koncert

23.20–24.40 Pince band-koncert

Vasárnap, szeptember 8.

8.00–17.00 Futballmérkőzés 2011-ben született gyermekeknek – Lőrincz Zsigmond-kupa 6. kiadása (városi focipálya)

9.00–13.00 Asztalitenisz-verseny (vajnafalvi sportcsarnok)

13.00–18.00 Gyorsulási autóverseny (Tündérvölgy)

13.00–14.00 – Kangoo-bemutató Bandi Iringóval

14.00–18.00 I. Kovásznai lábteniszbajnokság (vajnafalvi sportcsarnok)

15.00–16.30 Kászoni hagyományőrző népi zenekar koncertje

16.30–17.00 Românașul néptáncegyüttes műsora

17.00–17.50 Junii Covăsneni néptáncegyüttes műsora

17.50–18.20 Vizitke, Pitypang és Recefice néptáncegyüttesek műsora

18.20–18.30 Gocz Elvira-koncert

18.30–19.00 Autóverseny díjkiosztója

19.00–19.20 Tombolahúzás

19.20–20.30 Matteo-koncert

21.00–22.30 Zoltán Erika-koncert

22.30 Tűzijáték

22.50 Rednex-koncert

A rendezvények állandó helyszíne a központi nagyszínpad, a többi helyszínt kiemeltük.

A Kult–űr ifjúsági udvar programja:

Péntek

17.30 Megnyitó

18.00–19.00 Kerekasztal-beszélgetés: Milyen egy vlogger élete?

19.00–20.00 Kerekasztal-beszélgetés: Háromszéki Ifjúsági Szervezetek működése

20.00–21.00 Road of Life-koncert (színpad)

21.00–22.00 Blake Russel-koncert (színpad)

22.00–24.00 DJ Shiver (színpad)

24.00–02.00 DJ Brny (sátor)

02.00–05.00 DJ Mate (Crama pub)

Szombat

18.00–19.00 Kerekasztal-beszélgetés Ágoston Annamaryval: Tahiti csodás világa, fedezzük fel együtt a rejtett kincseket!

19.00–20.00 Kerekasztal-beszélgetés (Meglepetés)

20.00–21.00 Rafters-koncert (színpad)

21.00–22.00 4S Street-koncert (színpad)

22.00–24.00 DJ Dark (színpad)

24.00–01.30 Deejay Lil’Boy (sátor)

01.30–02.00 Keroo Beatbox (sátor)

02.00–03.00 Sound Noise (Crama pub)

03.00–06.00 Dubgrade (Crama pub)

Vasárnap

19.00–20.00 Kerekasztal-beszélgetés Ágoston Annamaryval: Hawaii álomút rejtelmei

20.00–22.00 Centi band-koncert (színpad)

22.00–23.00 Pince band-koncert (színpad)

23.00–01.00 Dj Blue Light (színpad)

Állandó programok:

– Fotóműhely

–Tárlat a Kádár László Képtárban, a Gazdáné Olosz Ella Galériában, valamint a Városi Művelődési Házban

– Helyi és hagyományos termékek vására (péntek–szombat–vasárnap, központi park)

– Állásbörze, Civil szervezetek sátra, Vöröskereszt-sátor stb.

– Tündérvár gyermeksarok és kézműves-foglalkozások a sétatéren (szombaton 10–17 óra között)

– Sétavonatozás a Tündérvölgyben (a Clermont szálló és a Sikló között)

Szervezők, partnerek:

Kovászna Város Polgármesteri Hivatala, Városi Művelődési Ház, MCP Events, Kovásznai Sportegyesület, Sport 4 All Egyesület, ASIMCOV, Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesülete, Havadtőy Sándor Cserkészcsapat, HÁRIT, AutoCrono és DRE Racing Team, Infinity Egyesület, Kőrösi Csoma Sándor Líceum, FIKOSZ (Fiatalok Kovásznáért Szervezet)

* A szervezők fenntartják a műsorváltozás jogát!

Hozzászólások