Mikor hozzák nyilvánosságra a névsort azokkal akik a 90 es években kérték az erdők kimérését! Olyan infónk is van, hohy pár évente ujjat írnak,hogy kevesebb ember közt oszoljon majd meg a terület!

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Háromszéken több tízezer, Székelyföldön pedig több mint százezer személy érintett közbirtokossági tulajdonban. Az ozsdolai az egyik legnagyobb ilyen társulás, és jól is működik. Nem csak gazdasági, hanem szociális feladatokat is átvállal, 986 tagjának biztosít tűzifát és pénzosztalékot, ami számukra megélhetés-kiegészítést biztosít. Ugyanakkor a helyi tanintézeteket, sportegyleteket is támogatja.
Mint ismeretes, a román pénzügyminisztérium az állam nevében indított keresetet, bíróságon kérve az ozsdolai erdőkre kiállított birtoklevél érvénytelenítését. Pál István, a közbirtokosság elnöke elmondta, a perben még nem tűzték ki a tárgyalás időpontját, ügyvédet fogadtak, ám aggódnak, hogy a bíróság az állam javára önt, holott minden dokumentum bizonyítja: 16 évvel ezelőtt jogosan igényelték és kapták vissza az erdőiket.
A közbirtokosság már kétezer hektár erdőt elveszített, mert az a terület az 1968-as megyésítéskor Vrancea megyéhez került, és a moldvaiaknak mérték vissza gyakorlatilag dokumentumok nélkül, amikor az 2000/1-es földtörvény alapján legtöbb húsz hektárt lehetett visszakérni. Amikor a 2005/247-es számú törvény lehetővé tette, hogy mindenki visszakapja a teljes tulajdonát, az ozsdolaiaknak már nem volt miből kimérni az erdőt, évekig hiába pereltek.
Ez az ügy kiemelten fontos, mert veszélyes precedenst teremthet, ezért politikai vonalon is próbálják védeni az ozsdolaiak érdekeit, szögezte le Tamás Sándor. Kovászna Megye Tanácsának elnöke tüzetesen áttanulmányozta a periratot, és rámutatott, a pénzügyminisztérium arra hivatkozva indított eljárást, hogy az 1921-es földreform alapján a román állam 1923-1924-ben kisajátította az ozsdolai közbirtokosság erdőit, és ezekért kártérítést fizetett. „Csakhogy a kisajátítás nem vitték végig, a közbirtokosság a két világháború között pert indított, és 1934-ben a brassói táblabíróság helyt adott a keresetüknek, elismerve, hogy a román állam által felajánlott kártérítés összege túl kevés volt” – részletezte Tamás Sándor. A telekkönyvbe sose került be tulajdonosként a román állam vagy Ozsdola község közigazgatási egységként, a dokumentumokban végig a közbirtokosság szerepel tulajdonosként. Bár az állam Ozsdola község javára próbálta kisajátítani az erdőt, az soha nem került be a település vagyonleltárába.
Több dokumentum is bizonyítja a közbirtokosság tulajdonjogát, többek között az is, hogy 1948-ban a közbirtokosságtól vették el, majd az 1951-es, az államosított erdőkre készült első üzemtervekben is ez szerepel. Erre a Roman városban működő erdészeti kutatóintézet levéltárában bukkantak rá. „A román állam huncutsággal próbálkozik, kiragad egy neki kedvező periódust a történet egészéből. Ugyanis kétségtelen, hogy erdőket ki akarták sajátítani, de az is látszik, hogy ezt nem vitték végig. Ez nem jogi kérdés, hanem a láthatatlan erők politikai akaratát próbálják érvényesíteni” – szögezte le Tamás Sándor, aki rendkívül fontosnak tartja minden téren a tulajdonjog rendezését, még akkor is, ha ez a hazai bürokratikus rendszerben nagyon bonyolult.
Mikor hozzák nyilvánosságra a névsort azokkal akik a 90 es években kérték az erdők kimérését! Olyan infónk is van, hohy pár évente ujjat írnak,hogy kevesebb ember közt oszoljon majd meg a terület!
Tisztelt fő földosztó bizottság, prefektura, polgármester! Nézzenek az ozsdolai földosztó körmére! Mindenkinek nincs pénze és ideje a törvényszéket járni,h visszakapja jógos jussát!
Az ozsdolai polgármester miért nem vonja felelősségre a földosztóit?!
Az állam kqv@, de akkor mit szóljunk a fajtánkról?! Erdő nincs, de soknak föld sincs, mert akik a tűzhöz közel álltak hamis papírokkal, tanúkkal kimérették a mi földjeinket! Addig nem is lesz rend amig ezek az állatok lopásért, csalásért, hamisításért nem lesznek legalább közmunkára itélve!
Le a kalappal az ozsdolai közbirtokosság előtt, de ami a földosztó bizottságot érinti azon volna mit simítani! Évek óta késik a visszaszolgáltatás hivatalos dokumentumok birtokában holott idén is mérincseltek….. Hol vannak ilyenkor a főnökeik,a polgármester?! Mi alapján kap fizetést az a 2emberke amelyikből már 1 őskövület és korrupt!!!!