Veszélybe került szinte a teljes kukorica és napraforgótermés
Az egész országot sújtó szárazság miatt veszélybe került szinte a teljes kukorica és...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Mint ismeretes, az uniós tagállamok vezetői által elfogadott szankció csak a tankhajókon érkező nyersanyagra vonatkozik, a csővezetéken érkezőre nem, ezzel Magyarország kedvezményt kapott.
Szász Levente közgazdász, a kutatási projekt vezetője szerint az uniós megállapodást követően vizsgálták meg, miként alakult az európai országok stratégiája az orosz kőolaj importjára vonatkozóan, és jobban megmagyarázza a történéseket, ha megértjük az elmúlt húsz év folyamatait. Eszerint az elmúlt két évtizedben a legnagyobb európai importőrök növelték az orosz olajimportot és enyhe csökkenés csak az elmúlt öt évben volt tapasztalható.
Az adatok szerint Németország és Hollandia hatalmas mennyiségben importál orosz kőolajat, és az elmúlt években folyamatosan emelkedett az importjuk. Románia változó tételeket vásárolt így 1,5 millió és 4,9 millió tonna között volt az éves kőolajimport. Bár látszik egyfajta függetlenedési törekvés, de még mindig 30 százalék felett van az orosz behozatal aránya.
Ugyanakkor az uniós tagországok közül leginkább Magyarország, Bulgária és Horvátország csökkentette százalékarányosan az orosz kőolajfüggőségét, tehát az elmúlt húsz évben függetlenedési stratégiát követtek. Magyarország a korábbi 80 százalékról 40 százalékra csökkentette az orosz olajtól való függőséget, ami meghatározó irány, még akkor is ha függősége még mindig nagyobb, mint Romániáé. Jelenleg leginkább Lengyelország, Finnország, Litvánia és Szlovákia függnek az orosz kőolajimporttól.
Szász Levente szerint komoly feladat előtt állnak az uniós országok, hiszen nemcsak helyettesíteniük kell az orosz kőolajat, hanem arra logisztikát kell találni, és nem utolsó szempontként megfelelő áron kell beszerezniük az energiahordozókat. Románia e tekintetben középmezőnyben van, mert segíti, hogy van kijárata a tengerre.