Meggyűlhet a vállalkozók baja a szürkezónás könyvelés miatt
Jogosulatlanul, azaz a Romániai Könyvszakértők és Mérlegképes Könyvelők Testületének...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Románia nem érthet egyet az élő állatok exportjának és szállításának betiltásával. Egyes európai parlamenti képviselők bizarr aggodalmai súlyosan károsíthatják a romániai állattenyésztőket” – olvasható a miniszter Facebook-oldalán. Adrian Oros azt írja, egyetért az állatjóléti szabályozásokkal, amelyeket a szállításkor is be kell tartani, és Romániában törvény írja elő (2020/150), hogy az állat jóllétét a kiindulási ponttól a végcélig állatorvosnak kell monitoroznia.
Kifejtette, véleménye szerint az állatjóléti feltételek betartásának szigorú ellenőrzése jelenti a megoldást, nem pedig az élő állatok exportjának betiltása, ami súlyosan érintené a romániai gazdákat. ‘”Teljes mértékben elutasítom ezt az ötletet, amelyet az Európai Parlamentben kezdeményeztek, és amely most támogatókat keres. Kiegyensúlyozott megközelítésre számítok az AgriFish Tanács részéről!” – írja.
A mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium az Agerpres rendelkezésére bocsátotta az élőállat-exportra vonatkozó adatokat. Ezek szerint ez év első hat hónapjában Románia 262,35 millió euró értékben exportált élő állatokat, ami több mint 40%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
A legnagyobb bevétel az Unión kívüli országokba irányuló exportból származott, 194,52 millió euró, 67,83 millió euró pedig az EU-n belüli kereskedelemből.
Ugyanabban az időszakban Románia 98,06 millióra importált élő állatokat, ami enyhe csökkenést jelent a 2020-as év azonos időszakára számolt 98,48 millió euróhoz képest.
(Agerpres)