Jövő nyáron indulhatnak az első járatok a brassói reptérről
Jövő nyáron indulhat el a légiközlekedés a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Reptéren - sz...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az MTI bukaresti irodájához pénteken eljutatott közlemény szerint a gazdaság teljesítményét tekintve az első fél évben közölt makrogazdasági mutatók meglepetést okoztak, hiszen a 2021 második felében jellemző stagnálást követően a piaci várakozások alapján inkább korrekcióra lehetett számítani a GDP-növekedést illetően. A különböző ágazati elemzések a szolgáltatások és a kereskedelem meglepően jó teljesítményét emelik ki, ami előbbi esetében azzal magyarázható, hogy a járvány elmúltával élénkült a szolgáltatások iránti kereslet.
A bank elemzői által elvégzett regionális összehasonlítás optimistább átlagos növekedési teljesítményre utal Románia esetében, annak ellenére is, hogy a következő évre vonatkozó előrejelzés pesszimista, visszafogottabb eredményeket prognosztizál.
Jelenleg minden terület negatívan érintett, beleértve az infláció, a kereskedelem, a reáljövedelmek, a kamatlábak alakulását, valamint a jelenleg szünetelő költségvetési konszolidációt is. Utóbbi akkor folytatódhat, ha kamatkörnyezet konszolidálódik, és ennek következményeként a gazdasági növekedés 3 százalék alá csökkenhet 2023-ban. A pozitív kilátásokat ugyanakkor az segíti, hogy Románia várhatóan a GDP 3,5 százalékának megfelelő európai uniós forrásokhoz fog jutni.
Becslések szerint az infláció júniusban tetőzhet 15 százalék alatti szinten. A következő időszakban a csökkenése lassú dinamikát fog követni, ezért márciusig nem lesz egyszámjegyű az infláció. Az alapkamat jelenlegi 3,75 százalékos szintje még mindig távolról követi az infláció alakulását, ezért nagy valószínűséggel év végére a kamatszint eléri a 7 százalékot.
Az Országos Statisztikai Intézet adatai szerint az ország bruttó hazai terméke (GDP) 6,5 százalékkal nőtt az első negyedévben a tavalyi év azonos időszakához mérten. A tavalyi utolsó negyedévhez mérten a román GDP 5,2 százalékkal nőtt január és március között.
(MTI)
Kötelező elhinni? A kovid alatt 6 százalékkal nőtt, érezzük a bőrünken! Hülyének néznek minket!