Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A gyógyturizmus dilemmái

A majdani teljes lazítás bevezetése után legalább egy évre lesz szükség, hogy a gyógyturisztikai ágazat talpra tudjon állni. Ez viszont nem tud megtörténni a wellness- és spa központok teljes megújulása és új termékek bevezetése nélkül, véli Godra Árpád.

Hirdetés
Hirdetés

A szovátai Ensana Health Spa Hotels értékesítési igazgatója arra számít, hogy a tömegturizmus veszít a vonzerejéből, hiszen az emberekben nyomot hagy a járvány által okozott trauma, és megfogalmazódik bennük a távolságtartásra való igény és a tömegektől való távolmaradás.

Godra Árpád azt valószínűsíti, hogy a tömegturizmusra berendezkedett gyógykezelési központok – Szováta és Felix-fürdő – kénytelenek lesznek egyéni kezelésekre fektetni a hangsúlyt, vagy létszámban és időben is korlátozzák a medencehasználatot. Hozzátette: a fertőzésszámok alakulását látva már fel sem merül a lehetőség, hogy mostanság meg tudnák nyitni a beltéri medencéket, amelyek a legtöbb vendéget vonzották.

Godra Árpád rámutatott: nem javítja a gyógyturizmus jó hírét, hogy sok kisebb szálloda lehetővé tette a beltéri medencék használatát. Bár ez törvénytelen, egyesek „kreatív megoldást” találtak, és a medencehasználatot kezelésként határozzák meg. Az igazgató leszögezte: a kisebb szállodák gyakorlatát nem tudja elítélni, hiszen számukra a túlélés a tét, ám a nagyobb központok, amelyek jobban ki vannak téve az ellenőrzésnek, ezt nem merték bevállalni. Az állam által támogatott nyugdíjas kezelési jegyek zsákutcának bizonyulnak, hiszen az ebből származó bevétel csak az üzemben tartást fedezi, abból nem lehet fejleszteni, ezért romlik a szolgáltatások minősége. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük