Újabb történelmi mélyponttal zárja a hetet a lej az euróhoz képest
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben, a Román Nemzeti Bank ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A szakember megjegyezte: nemcsak a mennyiség a lényeg, önmagában a képek megosztása is árthat a gyermeknek. A gyermekek azt érezhetik, hogy “elrabolták gyermekkorukat”, mivel olyan képeket osztottak meg róluk, amelyekhez nem járultak hozzá.
Ráadásul vannak olyanok, akik a fürdőkádban ülő, meztelen gyermekükről is közzéteszik a fotókat. Ezek akár pedofilokhoz is eljuthatnak – emelte ki a szakember. Azt is elmondta, van már úgynevezett digitális gyermekrablás is, amikor a gyermekfotókat ellopják és valamilyen célra, például reklámra felhasználják.
Pászthy Bea azt javasolta, hogy a közösségi média használata helyett a szülők inkább több “offline” időt töltsenek gyermekükkel a valódi világban.
(MTI)