Molnártalálkozó a Malomkertben
Az előzőnél jóval nagyobb népszerűségnek örvendett az újabb felsőcsernátoni molnárta...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ahogy a ráksejtek a szervezetben kialakulnak, majd elhalnak, a saját DNS-ük is a véráramba kerül. Ezt lehet megfigyelni a DNS-metilációval, ami jelzi, hogy egy adott gén “be van-e kapcsolva”, vagy sem.
A kutatás igencsak sikeresnek mondható, az esetek 99,4 százalékában sikerült megállapítani mindössze a vérből, hogy valakinek van-e daganata, és ha igen, akkor az hol van pontosan. A szekvenálással ugyanis még a kiinduló szövethez is vissza lehet vezetni a rák kialakulását. Ez azt jelenti, hogy mindössze 0,6 százalékban adott fals eredményt a teszt – írja a Science Daily.
A kutatáshoz 3583 alany vérét használták fel, akik közül 1530 embert már diagnosztizáltak rákkal. A rákfajták, amelyeket sikerült kimutatni többek között mellrák, vastagbélrák, nyelőcsőrák, epehólyagrák, gyomorrák, leukémia, petefészek- és hasnyálmirigyrák voltak.
Az alanyok 97 százalékánál megvizsgálták azt is, hogy mi volt a kiindulópont, mely szervet érintette a rák először, ebben 89 százalékos sikerességet tudtak elérni.
A módszer azért különösen jó, mert egyszerű, gyors és fájdalommentes – még ha kisebb hibahatárral is dolgozna, akkor is érdemes lenne használni az orvosi gyakorlatban, hiszen a rák gyors felfedezése életeket menthet.
(24.hu)