Esküjéhez hűen hozta meg a legfőbb áldozatot a katrosai harcok hőse
Nyolcvan évvel ezelőtt, 1944. szeptember 3-án Mező Ferenc, a Kézdivásárhelyen állomá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Ölelés című képen egy veszélyeztetett szibériai nősténytigris látható, amint átöleli egy hatalmas mandzsúriai jegenyefenyő törzsét, hogy megjelölje azt vizeletével. A rejtett kamerával készült felvétel elkészítésére Gorskovnak több mint 11 hónapot kellett várnia – olvasható a múzeum honlapján közzétett közleményben.
Az 56. alkalommal 16 kategóriában meghirdetett idei pályázatra több mint 49 ezer felvételt küldtek be. Katalin Cambridge-i hercegnő hirdette ki a győzteseket.
„Ez egy semmihez sem hasonlítható kép, egy páratlan betekintés egy mágikus erdő mélyének intim pillanatába. Az ősi fenyő lombján átszűrődő téli napfény világítja meg az erdő mélyét és a hatalmas tigris bundáját, amint nyilvánvaló extázisban öleli át a törzset és belélegzi a kérgén lévő tigrisillatot, és otthagyja saját jelzését is üzenetként. Ez egy pompás színekben és szerkezetben elmondott történet az amuri tigrisnek, az orosz vadon szimbólumának visszatéréséről a kihalás széléről” – méltatta a felvételt Roz Kidman Cox, a zsűri elnöke.
A szibériai vagy amuri tigris (Panthera tigris altaica) a tigrisek egyik alfaja, amely Oroszország távol-keleti részén, Észak-Kelet Kínában és Észak-Koreában él. Egykoron egész Eurázsiában őshonos volt egészen Törökországig, ma azonban csak Szibériai keleti részén él. Vadon a faj egyedszáma a múlt század közepén 20-30-ra csökkent, az elmúlt évtizedek fajvédelemi programjainak köszönhetően a populáció lassan nőni kezdett, ma már eléri az 550-et.
A egyik ilyen természetvédelmi területen, az orosz Tigrisek Földje Nemzeti Parkban készült a felvétel. Szergej Gorskov egy szibériai faluban született és a vadonban nőtt fel, élete nagy részében egy puska távcsövén keresztül és nem a fényképezőgép lencséjén át nézett a vadállatokra, ám egy afrikai utazásakor egy leopárddal való találkozás megváltoztatta az életét. Azóta dolgozik természetfotósként, az orosz természetfotósok szövetségének alapító tagja.
Az év fiatal természetfotósa egy finn lány, Liina Heikkinen lett a libát elkapó fiatal vörös rókáról készült drámai felvételével, amint az hevesen védve zsákmányát testvéreitől elrejtőzik vele egy hasadékban.
Az év természetfotósa díjat hagyományosan egy gálavacsora keretében adják át a múzeumban, a koronavírus-járvány miatt azonban idén a szervezők virtuálisan jelentették be a győzteseket, népszerű kiállításuk azonban október 16-án megnyílik az intézményben.
(MTI)