Munka és alkohol
A Liverpooli Egyetem kutatói azt találták, hogy az ipari és építőipari szakmunkák es...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Amennyiben nem ez a forgatókönyv, akkor is könnyen meglehet, hogy kizárólag olyan oldalakat olvasol, amik számodra ismerősek. Vagyis nem lépsz ki a komfortzónádból, a saját kis buborékodból, nem tájékozódsz igazán, legfeljebb szórakozol.
Ha az elmúlt hónapokban elsősorban home office-ban dolgoztál, joggal gondolhatod, hogy az utazáson sok időt megspóroltál, ám ha még este nyolckor is a gép előtt ülsz, érdemes valamit végiggondolnod. Az interneten töltött időd felett sok esetben nem te rendelkezel. Ha egy kicsit is lankad a figyelmed, belekerülsz egy olyan útvesztőbe, mely helyadatokkal, böngészési és vásárlási előzményekkel, személyre szabott reklámokkal szegélyezett.
De nem csupán az algoritmusok eredményezhetik, hogy a tervezettnél több időt töltesz a neten. Lehetséges, hogy amit te tájékozódásnak érzel, az pusztán szórakozás. Ha mindig ugyanazokat az általad kedvelt, világnézetedhez passzoló, saját gondolataidat megerősítő oldalakat olvasod, nem nézel utána egy bizonyos információ valóságtartalmának több helyen, ne mondd, hogy tájékozódsz, legfeljebb szórakozol. Ezzel sincs baj, ha a látott, olvasott tartalom feltölt, ha azonban rendre úgy kapcsolod ki a számítógépet, hogy pusztán ürességet és frusztrációt érzel belül, akkor ideje csökkentened az internethasználatra fordított időt.
Ha eddig még nem tetted, érdemes például kipróbálnod a Facebook egy remek funkcióját, melynek segítségével ellenőrizheted, mennyi időt vesz el az életedből a közösségi oldal. A ’Beállítások és adatvédelem’ funkciónál találsz egy ’Facebookon töltött időd’ lehetőséget, melyre rákattintva ellenőrizheted, heti átlagban, illetve naponta mennyi időt lógsz a Facebookon.
Könnyen lehet, hogy jóval többet, mint amire tippeltél. Ebben az esetben érdemes magadnak feltenni a kérdést: “Nem lenne ennél jobb dolgom?” Ha az interneten, közösségi oldalon töltött időben nem tájékozódtál, sokkal inkább csak egy számodra ismerős virtuális közegben mártóztál meg, esetleg egy olyan ösvényt jártál be, melyen algoritmusok vezettek, és nem is te akartál igazán arra menni, akkor megérett az idő rá, hogy csökkentsd a napi nethasználatod.
(fem.)