Waldorf-iskolába hívogató gyerekfoglalkozás Kézdivásárhelyen
Április 4-én 17 órától újabb iskolába hívogató rendezvényt szervez gyerekeknek és sz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Guzsalyas Alapítvány tíz foglalkozásból álló ajánlatából választották ki a tanítók, tanárok azt a kettőt-hármat, ami a legjobban megtetszett nekik és diákjaiknak. A legnépszerűbb a több anyagból készülő asztali dísz, a gyertyamártogatás, a gyapjú- vagy csuhéangyalka volt, de készültek karácsonyfadíszek szalmából, gyöngyből és nemezből is. Ottjártunkkor a megyeszékhelyi Nicolae Colan Általános Iskola negyedik osztályos diákjai agyagból, fűzfavesszőből és gyöngyökből asztali díszt alkottak, majd gyertyát készítettek.
– Háromféle módja van a gyertyakészítésnek, a legegyszerűbb, amikor vásárolt viaszlapok középre egy kanócot tesznek, és szorosan felcsavarják. A másik, amikor a megolvasztott viaszt különböző formákba öntik bele, majd utána faragják, mintázzák, és a harmadik, amit a gyerekekkel csinálunk, a mártogatás. Vesszük a kanócot, és belemártjuk a felolvasztott viaszba, majd vízben lehűtjük, s ezt annyiszor ismételjük meg amíg olyan vastag nem lesz, amilyent szeretnénk. A végső vízfürdő előtt a gyertya formázható. A gyerekek eldönthetik, hogy egyenes, spirál vagy éppen cikkcakkos formát szeretnének-e, s olyant készítünk – magyarázta Tóth B. Tinka.