Csodalámpa olvasóklub
Az elmúlt héten, június 20. és 24. között zajlott le a Bod Péter Megyei Könyvtár ált...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A sepsiszentgyörgyi Pinocchio Napközi Otthonban több mint húsz óvodáskorú gyerek részvételével szerveztek népdalvetélkedőt. A Dalos madár, kis pacsirta című népdalvetélkedő a Pinocchio Napközi Otthon egy 5. éve indult nevelési projektjének a része, melynek célja lehetőséget teremteni a tehetséges gyerekek számára a bemutatkozásra, a tapasztalatszerzésre. Az elmúlt két évben online módon szervezett vetélkedőt idén már élőben tartották.
– Örülök annak, hogy az 5. éve elindított megyei vetélkedőnkre ilyen szép számban beneveztek az óvodák, hiszen felhívásunkra a megye egész területéről – Erdővidéktől kezdve Szárazajtáig, Sepsiszentgyörgytől Kézdivásárhelyig – jelentkeztek óvodák, mondta el Szilvási Melinda óvodavezető
Meglátása szerint a kisgyermekkorban énekelt dalok egy életre beivódnak lelkünkbe, meghatározói lesznek személyiségünknek. Az ének felszabadít, kifejez, tanít, fejleszt: ez történik, amikor a gyerekek hangosan, boldogan énekelnek, amikor játék közben saját maguknak dúdolnak, amikor valami cselekvésről vagy tárgyról, állatról, növényről eszükbe jut egy-egy ének.
– Vannak azonban gyerekek, akik az átlagnál fogékonyabbak az éneklésre. A szépen éneklés egy tehetség, és meggyőződésem, hogy ezt meg is kell mutatni. Ezért fontosak a népdaltalálkozók és vetélkedők, ezért fontos ez a rendezvény, ahol a gyerekek megcsillogtathatják népdaltudásukat – tette hozzá
Idén 18 tanintézményből 26 gyerek nevezett be a vetélkedőre. A Constantin Rozália, Domokos Orsolya zenetanárok, valamint Kozma Tünde óvónő alkotta zsűrinek nem volt könnyű dolga, hiszen mindannyian kitűnően teljesítettek, így senki nem tért haza üres kézzel: 13 első, 8 második és 5 harmadik díjat osztottak ki. A rendezvény táncházzal zárult, ahol a Folkler együttes húzta a talp alá valót. A szervezők ezúton mondanak köszönetet a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatalnak a rendezvény megszervezéséhez nyújtott támogatásért.
Rekordszámú résztvevő nevezett be a kézdivásárhelyi Molnár Józsiás Általános Iskola és a Molnár Józsiás – Nostra Vox Egyesület által szervezett Óvódalnok vetélkedőre.
– Két év kihagyás után szerveztük meg a 4–6 éves óvodások énekversenyét, melyre Kézdivásárhelyről és Felsőháromszék falvaiból összesen 55 gyerek nevezett be. Ennyi versenyzőnk még soha nem volt – tudtuk meg Keresztessy János aligazgatótól.
A verseny egyik érdekessége, hogy a gyerekek élő zenei kísérettel adják elő a kiválasztott dalokat. A kísérőzenészek a szervező tanintézmény felsős diákjai.
– Ez egy hiánypótló verseny, mely lehetőséget teremt a 4–6 éves óvodások számára, hogy megmutassák tehetségüket. Itt nincs műfaji megkötöttség, bármilyen dallal be lehet nevezni. Az előválogatás után a dalokat hangszereljük, próbákat szervezünk, s a gálaelőadáson már hangszeres kísérettel lépnek fel a gyerekek. Nagyon sok jó hangú, tehetséges óvodás lépett fel, így mindenkinek kijárt az elismerés. A nagyszámú részvevőre való tekintettel idén három előadást tartottunk a Vigadóban, hiszen óvodásokról lévén szó, egy óránál hosszabb nem lehet egy rendezvény. Ezúton is köszönjük a Vigadó Művelődési Ház vezetőségének a támogatást és a türelmet – tette hozzá Keresztessy.