Tehetséges mikós diáklány
Szentes Ágnes a Székely Mikó Kollégium hatodik osztályos diákja, aki anyanyelv-, mat...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
– Dorka talpraesett, jóindulatú, jó alkalmazkodó képességűgyermek, akaraterős jellem, bátor, igyekezetes lány, kristálytiszta hangon énekel, zongorázik, gyönyörűen rajzol, helyesen számol, kifejezően olvas, szépen mesél. Hűséges barát, szereti az állatokat, kitűnő tanuló, naprakészen helytáll a munkában, bármibe belekezd kitartó – jellemezte tanítványát Pap Izabella.
A kisdiáknak sajátos énekhangja és előadó képessége van. Már előkészítő osztályosként a mesemondó verseny körzeti szakaszán második díjat szerzett; online népdalversenyen első helyen végzett.
– A siker titka a kölcsönös bizalom; a kitartó, igyekezetes munka, ami meghozza gyümölcsét, a sikerekben való előrehaladást. Akarni kell tanulni és fejlődni, versenyezni. Dorka akart versenyezni. Mindennap énekeltünk az iskolában, hétvégén otthon nálam, megbeszéltük éneklés közben mire kell figyelni, vagyis a tiszta hangzásra, az artikulációra, hogyan kell helyesen gazdálkodni a levegővel, s hogy benne kell lenni a dalban. Így készültünk a versenyre. Indulás előtt mindig elmondom, hogy az én szememben már nyertes, bátorságra biztatom, mosolyommal, együttérzésemmel csillapítom a verseny előtti állapotát, ráfigyelek, éreztetem, hogy vele vagyok, ha sikerül, ha nem a megmérettetés – emelte ki a pedagógus.
Meglátása szerint minden gyerekben ott a tehetség, a pedagógus feladata, hogy felszínre hozza, támogassa a gyereket, fejlessze, bátorítsa, és lehetőséget teremtsen a megmutatkozásra.
– Minden gyermek egy érték, egy szép virág, egy színes pillangó, ragyogó napocska, ha megfelelő módon gondoskodunk róluk, és ha ez az érték még tehetséggel is társul, az maga a csoda. Úgy foglalkozom tanítványaimmal, hogy csodaszép virágokká fejlődjenek kertemben, és merjenek szárnyakat bontani a nagybetűs életben; legyenek önmaguk minden élethelyzetben. Bár még kicsik, de az életre készítjük fel őket. Mindez közös munka eredménye, akkor valósulhat meg, ha szülő–gyermek–tanító összedolgozik – tette hozzá.
A siker – diáknak és pedagógusnak egyaránt – jelzés arra, hogy jó úton halad, és hogy a befektetett munka meghozza gyümölcsét.
– A siker mindenkinek előrejutást, pozitív visszajelzést a munkánkról, örömöt, büszkeséget, hálát jelent. Hogy sikeres legyen egy gyermek, nagy szükség van szülői támogatásra is. Szerencsére Dorkának része van belőle. Szülei mindenben támogatják kislányukat és tanítóját – emelte ki.
A pedagógus szerint a versenyek lehetőséget biztosítanak a bemutatkozásra, a tapasztalatszerzésre. Bár pluszmunkát igényelnek, ezt sem diák, sem tanító nem érezte tehernek, hiszen az eredménytől függetlenül a gyakorlás, az ismeretek bővítése a gyerek javát szolgálja.
– Legtöbb erőt és energiát a tanítónak a gyermek hozzáállása, kitartó, igyekezetes munkája ad – summázta a tanítónő.