Röviden
Várja nézőit a bábszínház A sepsiszentgyörgyi Cimborák Bábszínház május 16-án, 17-én...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Egy értékőrző kisfilmre pályáztunk, egy olyan kisfilmre, mely a történelmi emlékezetre épül, és amely előtérbe helyezi azt a népmesei világot, melyet őseinktől örököltünk. Az elmúlt két évben a járványügyi helyzet miatt elmaradt a találkozó, mely a kisbaconi író, mesemondó Benedek Elek szellemiségét, munkásságát hivatott éltetni, népszerűsíteni. Mivel őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, ragaszkodunk mesés értékeinkhez, számunkra fontos, hogy a népmesék fennmaradjanak, és a mesékben élő bölcsesség továbbhagyományozódhasson az új nemzedékekre. Ezért gondoltunk arra, hogy egy filmet készítünk, mely méltó emléket állít Benedek Eleknek, illetve a tanintézményünk által több mint két évtizede felvállalt megyei mesemondó találkozónak.
A filmben természetesen megszólalnak a partnerintézmények vezetői, szülők, pedagógusok, dramaturgok, mindenki, aki hozzájárult a rendezvény sikeréhez. Köztudott, hogy a mesemondó találkozónk is egyre nagyobb népszerűségnek örvend, partnerünk a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség, a Cimborák Bábszínház, a Magyar Köztársaság Kulturális Központja. A seregszemlét első kiadásától kezdve minden évben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kulturális bizottsága támogatja. Köszönet érte!
A film 100 példányszámban jelenik meg tervezett borítóval, a zenei anyagát az Evilági együttes biztosítja. A mozgóképes mesés világunkba természetesen sokan bepillantást nyernének, gyermekek, pedagógusok kapják ajándékba. Filmbemutató délutánokat szervezünk, felmutatunk egy csodálatos életpályát és egy értékteremtő találkozót. Az elmúlt két évtized alatt több ezren vettek részt a seregszemlén, és adták tovább a találkozó jó hírét. A film ennek a közösségi létnek ad örök érvényű bizonylatot. Megmutatja a mesés múltat, és arra ösztönzi a fiatal szülőket, pedagógusokat, hogy továbbvigyék azt a rendezvényt, mely a kisbaconi író, mesemondó Benedek Elek szellemiségét, munkásságát hivatott éltetni.
A film oktató jelleggel is készül, felhasználjuk foglalkozások során, mesés projektek keretében, a magyar népmese napján. A gyermekek megismerik az intézményünk névadójának életét, láthatják és hallhatják társaik előadásmódját, a vidéki és városi kis mesemondók előadásait. A film nemcsak a múltról mesél, hanem megszólítja a jelen tarisznyás nemzedékét is. Arról üzen a világnak, hogy érdemes továbbörökíteni, mondani, mesélni mindazt a nyelvi kincset, gazdag mesetárat, amit elődeink hagytak ránk. Abban hiszünk, amit Benedek Elek örökségül hagyott ránk: „Öreg kandallóban a tűz most is pattog, Lobognak a lángok, Mesemondó esték, ti nem változátok.”
Bartók Emese óvónő