Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Kirándulásra fel!

Itt a tavasz, eltörölték a korlátozásokat, újra mehetünk kirándulni! Készüljünk együtt egy osztálykirándulásra! Ajánlunk egy útvonalat, amely során nagyon sok az érdekes látnivaló. Csíkszereda, Székelyudvarhely, Parajd és Korond környékén megnézhetjük a Mikó-kastélyt, az Apor-bástyát, a Borvíz Múzeumot, a Székely Támadt várat, a Mini Erdély Parkot, a sóbányát, vagy a Lepkeházat.

Mikor kirándulásra indulunk, érdemes rétegesen és sportosan öltözködni. Sportcipő vagy túrabakancs segíthet, hogy a lábunk ne fáradjon el. Készüljünk fel a napsütésre és esőzésre egyaránt: legyen nálunk kalap és esőkabát is. A hátizsákban legyen elegendő víz és élelmiszer. Ne feledkezzünk meg a zsebpénzről se, mert szükségünk lesz rá a belépőjegyeket kifizetni!

Hirdetés
Hirdetés

Csíkszeredában térjünk be a Csíki Székely Múzeumba, melynek a Mikó-vár ad otthont. A vár építése 1623-ban kezdődött, és valószínűleg a 17. század harmincas éveiben fejeződött be. A múzeum 1876-ban alakult meg. Természettudományos, régészeti, fegyvergyűjtemény, képzőművészeti gyűjtemények mellett néprajzi érdekességekkel is találkozhatunk.


A Székely Támadt vár Székelyudvarhelyen, a főtér közelében található. A vár bejáratával szembe, jobbra a Fóris-bástya, mögötte a Hajdú-, bal kéz felől a Bánffy- és mögötte a Telegdy-bástya. A bástyákat a különböző időszakok várkapitányairól nevezték el.

Szejkefürdő a Sós-patak völgyében fekszik. A Mini Erdély Parkban több mint kilencven híres erdélyi építmény makettjét láthatjuk, felülhetünk a mini székelygőzösre. Nem túl messze a parktól található Orbán Balázs sírja, ami szintén látogatható. Érdekes lehet még a látogatók számára, hogy különböző székely kapuk alatt is átsétálhatnak.

Ha továbbmegyünk, meglátogathatjuk a parajdi sóbányát, mely Európa egyik legnagyobb sótartaléka. A bányában, 120 méter mélyen, templom, játszótér, kalandpark, légvár, pingpongasztal is van. De ha ezekhez nincs kedvetek, akkor nyugodtan vigyétek a mobiltelefont, mert internet kapcsolat is van.
A parajdi lepkeházat 2012-től lehet látogatni. Közel van a sóbányához, és trópusi lepkefajokkal várja az érdeklődőket. Románia első élő trópusi lepkéket bemutató lepkeháza megnyitása óta töretlen népszerűségnek örvend. A lepkék közé is be tud menni a látogató, ugyanis azok nincsenek elkülönítve, hanem ott repkednek a látogatók között. Teljes pompájukban, közvetlen közelről lehet megcsodálni a lepkefajokat, és kis ismertető táblákról olvasni róluk tudnivalókat.

A Gyermekek Palotája Riporter-kék csapata: Balla Bernadett, Bedő Krisztina, Benkő Boróka, Berszány Salómé, Elchlinger Leila és Kerekes Nóra

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük