Még hármat kell megnyerni!

Még hármat kell megnyerni! Sport

Újabb elengedhetetlen lépést tett az élvonal felé a Sepsi OSK labdarúgócsapata, amely a II. liga 35. fordulójának szombati játéknapján a Foresta Suceava otthonában ért el fontos diadalt. A találkozón jobbára az OSK dominált, de azért a hazaiaknak is veszélyeztették Niczuly kapuját, és a végjáték is tartogatott izgalmakat.

A vendégek kezdték jobban a meccset, többször is eljutottak a suceavaiak kapujához, a 18. percben a csapatkapitány Hadnagy Attila meg is szerezte a vezetést, miután a Huibantól kapott labdát közelről befejelte a hálóba. A 36 éves csatár 27. alkalommal volt eredményes az idényben. Ezt követően ugyan akadt lehetőségük a piros-fehéreknek előnyük megduplázására, de nem éltek velük, a félidő hajrájában pedig visszavettek a tempóból, és emiatt a Foresta játéka egyre pontosabbá vált. A védelem jól állta a sarat, egészen a 41. percig: ekkor Masella veszélyeztetett Niczuly kapujánál, majd az akciótól vérszemet kapó hazaiak egy percen belül ki is egyenlítettek Rusu fejesével. A kapott gól az OSK-nak adott lendületet, szünet előtt újra átvette a vezetést: egy sarokrúgás után Damian beadása a kapu előtt üresen hagyott Ursuhoz került, aki köszönte szépen, és a hálóba továbbította a játékszert.

Fordulás után ismét Hadnagy került középpontba, gyönyörű mozdulattal emelte át a kapus felett a labdát, de csak a kapufát találta el. A 52. percben Cerlincă szabálytalankodott Minciună ellen a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Issa értékesítette. Ezután „leült” a meccs, az OSK már nem kockáztatott annyit, mint az elején, és nem úgy tűnt, mintha a Forestában benne lenne a szépítés lehetősége. A 70. percben azonban mégis sikerült betalálniuk Niczulynak köszönhetően, aki az egyik védőn megpattanó labdát ügyetlenkedte be a hálóba. A véghajrát megnyomta a hazai együttes, hogy legalább egy pontot megfogjon, a hosszabbításban Bujor adta meg a kegyelemdöfést egykori csapatának.

Végeredmény: Foresta Suceava – Sepsi OSK 2-4 (1-2), gólszerzők: Rusu (42.), Niczuly (70. – öngól), illetve Hadnagy (18.), Ursu (45.), Issa (53. – tizenegyesből), Bujor (90+4.).

Foresta: Hînţăscu – Mutu (Aeroaiei 56.), D. Lung, Masella, Cerlincă, Dumitriu (Dănilă 20.), Stănescu, Căinari (Grumezescu 32.), Drugă, Vraciu, Rusu. Edző: Marius Lup.

Sepsi OSK: Niczuly – Răduţoiu, I. Ursu, Damian, Dumbravă, Minciună, Burlacu, Huiban (Mitra 89.), Issa, Greu (Jakab 56.), Hadnagy (Bujor 71.). Edző: Valentin Suciu.

– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de jól kezdtünk, uraltuk a játékot, és több helyzetet is kidolgoztunk, mígnem sikerült betalálnunk. Sajnos, a hibáinkból nem tanulunk, újabb védelmi bakik miatt visszahoztuk a játékba az ellenfelet. A végjátékban azonban jól koncentráltunk, és ennek meglett az eredménye. A szezon vége felé járunk, és már érződik a fáradtság a játékosokon, de még hátra van három nagyon fontos mérkőzésünk, amelyeken minden szempontból maximálisan kell teljesítenünk. A szombati hosszú kiszállás után kedden már fizikailag és szellemileg is topon kell legyünk, ki kell bírjuk, és ki fogjuk bírni – fogadkozott lapunknak Suciu Valentin edző.

A Sepsi OSK legközelebb kedden játszik bajnokit, három idegenben vívott mérkőzés után a 36. fordulóban végre a hazai pálya előnyét élvezve 15 óra 30 perctől a Dacia Unirea Brăilát látja vendégül.

A 35. forduló többi eredményei: Chindia Târgoviște – Szatmárnémeti Olimpia 1-0, Brassói FC – Academica Clinceni 0-2, Resicabánya – Nagyvárad 1-3, Dacia Unirea Brăila – CS Afumați 1-5, Râmnicu Vâlcea – Juventus 0-3 (játék nélkül), Balotești – Tatrang (játék nélkül). Călărași és Mioveni állt. A Temesvári Poli – Aradi UTA rangadó lapzártánk után végződött.