III. liga, KSE: hatgólos vereség

III. liga, KSE: hatgólos vereség Sport

Féltucatnyi kapott góllal tért haza a Bucovina Rădăuţi elleni kiszállásról a KSE labdarúgócsapata, amely a tavaszi idény második mérkőzésén is alulmaradt. A céhes városiak szombaton 15 órától hazai pályán javíthatnak a vendég Botoşani 2 ellen.

A sérült Bukur és Stanciu, valamint a sárgalapos eltiltását töltő Ştefănescu és az előző körben kiállított Kurtuly nélkül lépett pályára a KSE a III. liga 17. fordulójában, ráadásul Păun és Gazda is kisebb sérüléssel bajlódva vállalta a játékot. Ilyen körülmények közepette esélyesem volt a jó játékerőt képviselő Rădăuţi ellen, amely egy óriási kapushibát kihasználva már a 18. percben vezetést szerzett. A kapott gól nem szegte kedvét a kézdieknek, akik hiába küzdöttek az egyenlítésért, szünetig tovább nőtt a hazaiak előnye, előbb Vitu talált be, majd a 44. percben Bunduc kirúgása Cerlincăn megpattanva talált utat a hálóba (3–0). Ezzel el is dőlt a meccs, a Bucovina a második félidőben megduplázta előnyét, sajnos a KSE pontatlanul és sok hibával játszott, és kevés veszélyt jelentett a hazai kapura.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 17. forduló: Bucovina Rădăuţi – Kézdivásárhelyi SE 6–0 (3–0), gólszerzők: A. Cerlincă (18., 44.), V. Vitu (41.), I. Stoian (75., 85.), R. Ciobanu (77.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc (Farkas, 70.) – Bagoly, Păun (Esztolya, 46.), Cârstian, Gajdó T. (Hornea, 60.), Kanyó, Gazda (Vârtosu, 50.), Gáll, Ghinea, Gajdó G., Tompa.

– Kár ezért az eredményért, ennél több volt ebben a meccsben, de nem tudtuk pótolni a hiányzókat, és a cseréink sem tudtak pluszt hozzátenni a csapatjátékhoz. Alapos hidegzuhany ért bennünket, amit gyorsan el kell felejteni, és a következő mérkőzésekre koncentrálni, pontokat gyűjteni. Láthatjuk, hogy a sereghajtók is pontokat raboltak az élen állóktól, ebben a csoportban bármi megtörténhet, nincsen olyan, hogy gyenge csapat – nyilatkozta kapunknak Gazda József edzőjátékos.

A forduló többi eredményei: Paşcani – Ştiinţa Miroslava 1–0, Foksány – Râmnicu Sărat 1–0, Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 1–1, Gloria Buzău – Metalul Buzău 2–0, Ceahlăul Piatra Neamţ – Sporting Lieşti 1–2, Sănătatea Darabani – SC Oţelul Galaţi 1–1, Botoşani 2 állt.