Onlinereklám-ajánlat »
     Printreklám-ajánlat »
 
Bejelentkezés
Hírlevél
Email:


  • email Elküldöm ismerősömnek
  • print Nyomtatóbarát verzió
  • Plain text Csak szöveg
Cikk értékelés
0

Címkék
Nincsenek címkék erre a cikkre
Szerző infó
image Hírmondó
Szerző
Főoldal | Körképek | Sepsiszentgyörgyi körkép | Tetemes önkormányzati támogatás a Reflex 2 fesztiválnak

Tetemes önkormányzati támogatás a Reflex 2 fesztiválnak


         
Like-old ezt a cikket:
 
Like-old a Hírmondó FB oldalát:
     
image
Hozzászólások száma (a cikk alján): 1

Kovászna Megye Tanácsának székhelyén látták el kézjegyükkel Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Bocsárdi László, a Tamási Áron Színház rendező-igazgatója, valamint Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke azt a társfinaszírozási szerződést, amely értelmében a megyei és megyeszékhelyi önkormányzat 250-250 ezer lejjel járulnak hozzá a jövő évben sorra kerülő Reflex Nemzetközi Színházi Biennálé megszervezéséhez.

Bocsárdi László rámutatott, hogy – a 2009-es első kiadástól eltérően, amikor közismert, nagy tradícióval rendelkező színházak darabjai szerepeltek a kínálatban – jövőre a kortárs színházművészet azon képviselőit, illetve olyan irányzatok közép- és kelet európai követőit tervezik felvonultatni, akiket a sepsiszentgyörgyi közönségnek eddig nem volt alkalma megismerni.

Az igazgató beszámolt arról is, hogy a tervezett előadások mellett más kiemelkedő események is tarkítják a programot, mint például a Törőcsik Mari közönségtalálkozó. A tervek szerint összesen 13 előadást tekinthet meg a publikum, melyekből kilencet külföldi színházak előadásában. Bocsárdi hozzátette, hogy idén több pénz áll rendelkezésükre, mint 2009-ben, a fesztivál teljes költségvetése 1,7 millió lej körül van, és mind a megyei, mind a sepsiszentgyörgyi önkormányzat tetemesebb összeggel támogatja a rendezvényt. Várhatóan anyaországi segítséget is kapnak, emellett a hazai Kulturális és Örökségvédelmi Minisztérium is támogatásáról biztosította a szervezőket.

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta, természetes, hogy az önkormányzat egy ilyen jelentős fesztivál mellé áll és anyagilag is komoly támogatást nyújt. Az elöljáró hozzátette, hogy szintén 2012-ben kerül sor a II. Székelyföldi Képzőművészeti Biennáléra, illetve a fotóművészek felkérésére megszervezik a fotóbiennálét is.

Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester kifejtette, már évek óta Sepsiszentgyörgy tekinthető Székelyföld kulturális fővárosának. Ennek a státusznak a fenntartásához viszont elengedhetetlen, hogy a finanszírozáshoz a minisztérium a továbbiakban hozzájáruljon. A polgármester hozzátette, hogy a város a pénzbeli segítségen túl a stúdióterem befejezésével és átadásával, illetve a színház homlokzatának korszerűsítésével is hozzá kíván járulni a fesztivál támogatásához.

Nagy Demeter István

Cikk megtekintve összesen: 290   |   Cikk megtekintve ma: 2
Hozzáadom: Bookmark and Share
  1. Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást!   Bejelentkezés »   Regisztráció »
  2. A hozzászólások/vélemények tartalmáért a szerkesztőség nem vállal felelősséget.
  3. A nem helyénvaló, mások hírnevét sértő, mások jogaiba ütköző, obszcén, törvénysértő és a reklám tartalmú hozzászólásokat töröljük.
  4. Egy hozzászólás terjedelme legtöbb 1000 leütés lehet.

Subscribe to comments feed Hozzászólások (1 elküldve):

anna 26/12/2011
avatar
Szégyen !
A szengény nyugdijasok nyomörognak és
Borcsányi az a Kisméretu rendezönek oda
dobnak anyi penzt hogy festivált álitsion ki. Vajon kinek ?
A nagy rendezöknek meg van a saját fedeze-
tük és nevük az egész vilag ban.
Undorito !
Egyetértek! Nem értek egyet!
1
Szólj hozzá comment