Ifjak tavasza

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott kijutott az Európa-bajnokság döntőtornájára, miután a Budapest melletti Telkiben, annak nemzetközi hírű futball-központjában megnyerte négyes selejtező csoportját. A legények ugyan nagyon sajnálták a felnőtt válogatott szombati, lisszaboni vereségét, de nem törtek miatta össze, és rá tudtak pörögni a mindent eldöntő, Norvégia elleni vasárnapi mérkőzésre, a hosszabbítás utolsó másodperceiben sikerült 1-0-ra legyőzni az északiakat.

A csoport másik mérkőzésén: Oroszország – Izrael 0-0. Végeredmény: Magyarország 6 pont (3-2-es gólkülönbség), Norvégia 4 pont (5-3), Izrael 4 pont (1-3), Oroszország 2 pont (3-4). A május 3-19-i, horvátországi U17-es Eb-re kijutott ez ideig Magyarország, Norvégia, továbbá – más csoportokból – Spanyolország, Olaszország, Hollandia, Skócia, Szerbia, Írország, Feröer. A döntő tornát először rendezik 16 résztvevővel.

A magyar csapat számára nem kezdődött jól a selejtező, mert Izraellel szemben 0-1-re veszített, az utolsó percekben esett góllal. Ezek után Oroszországot Szoboszlai Dominik két mesteri szabadrúgás góljával verték 2-1-re, 0-1-ről fordítva, az utolsó 10 percben. A győztes gól a mérkőzés egyik utolsó mozzanatát jelentette, a hosszabbítás végén. A Norvégia elleni győztes gólt szintén Szoboszlai lőtte, szintén a mérkőzés legvégén, mégpedig 20 méterről, a „pókhálóba”, ahogy sportnyelven mondani szokás. Az Austria Salzburg játékosa 15 évesen lett tagja a magyar U17-es válogatottnak, és még 16 éves sem volt, amikor az U19-es válogatottban bemutatkozott. Most is számítottak rá ugyanott, csakhogy annak négyes selejtező tornája egybeesett a kisebbekével, így Szoboszlai inkább az U17-et választotta, és segített kijutni az Európa-bajnokságra, ahol tizenegy év után szerepelhet újra a magyar válogatott, amely akár meglepetést is szerezhet Horvátországban.

A pénteki sorsolásról Szoboszlai Dominik elmondta, itt már Európa tizenhat legjobb csapata szerepel, így szinte teljesen mindegy, hogy kivel kerülnek egy csoportba, egy dolog a fontos, hogy saját játékukat játsszák. A magyar U19-es válogatott tegnap este győzelmi kényszerrel lépett pályára Skócia ellen az Európa-bajnokság selejtezőjének elitkörében, ahonnan az első helyezett jut ki a júliusi, grúziai Eb-re.