Bronzvigasz

Pünkösd vasárnapján a macedón Vardar Szkopje lett az európai férfi kézilabda Bajnokok Ligájának 2017-es győztese. A döntőben: Vardar Szkopje – PSG (francia) 24-23 (12-13). A bronzmérkőzésen: Telekom Veszprém – Barcelona 34-30 (18-17). Az elődöntőben: Veszprém – PSG 26-27 (11-11) és Vardar – Barcelona 26-25 (13-12).

A négyes döntő torna legértékesebb kézilabdázója a Vardar kapuvédője, a délvidéki származású, spanyol állampolgár Sterbik Árpád (sz. 1979), akinek ez volt a 9. BL-döntője és egyben a 4. aranyérme. A Veszprém sorozatban negyedszer Final Four-résztvevő, a helyezései: 4., 2., 2., 3. Tavaly a döntőben 9 gólos vezetésről veszített, a 46. percben még 28-19 volt az állás, az 57. percben 28-28, végeredmény 29-29, a hosszabbításban 35-35, végül 7-es dobások és vereség. Ilyen szinten példátlan eset!

A döntő torna helyszíne már évek óta Köln, a Lanxess Aréna. Két érdekesség. A Vardar aranyat érő gólját a horvát Ivan Cupic lőtte a döntő utolsó másodpercében, ő tavaly is BL-győztes volt a lengyel KS Vive Touron Kielice színeiben (a Veszprém nagy bánatára), és első játékos, aki klubot váltva lett újból BL-győztes, rögtön a következő évben. A bajnok Vardar egyik játékosa Dujsebajev, az ő édesapja, Talant Dujsebajev a tavalyi BL-győztes Touron edzője, szintén egyedülálló eset.

Női kézilabdában is pörögnek az események. Válogatottak felkészülési mérkőzésén, Debrecenben: Magyarország – Románia 31-21 (17-10). A magyar csapatból hiányzott Tomori Zsuzsanna és Szucsánszki Zita, de brillírozott Görbicz Anita, aki 11 gólt lőtt, és még jó néhányat előkészített. A román válogatott majdnem a legerősebb keretével érkezett Debrecenbe, de az idén harmadszor a világ legjobbjának választott Neagu Cristinát remekül „levédekezték”, csak két gólt dobott. Világbajnoki selejtezők következnek, Magyarország ellenfele Szlovákia (június 10-én 18 órától Debrecenben, június 14-én 19 órától Pozsonyban). A román válogatott Ausztria ellen játszik kétszer.