Tovább tart a mélyrepülés

Tovább tart a mélyrepülés Sport

Sajnálatos módon ezúttal sem tudott felnőni lelkes szurkolótábora szintjére a Sepsi OSK labdarúgócsapata, amely harmatgyenge játékkal újabb vereséget szenvedett, ezúttal a Dinamótól, az I. liga 20. fordulójában. A futballt nyomokban tartalmazó mérkőzés nem volt mentes az ide nem illő nacionalista felhangoktól sem, a fővárosiak drukkerei nem bírták ki anélkül, hogy a magyaroknak ne üzentek volna, az unalomig ismételt Kifelé… rigmusokkal.

Eugen Neagoe több ponton is változtatott kezdő tizenegyén az előző mérkőzéshez képest, Fejér állt a kapuban, de Hadnagy, Huiban és Thiaw is lehetőséget kapott. A 8. percben épp Hadnagy került helyzetbe egy remek labdaátvételt követően, azonban három fővárosi védő gyűrűjében nem tudott kibontakozni. Erre villámgyors kontrával válaszolt a Dinamo, Hanca tálalt Nemec elé, aki kapásból kötényt adott Fejérnek (0–1). A 23. percben Petre végezhetett el szabadrúgást, a jól beívelt labdára Thiaw érkezett, de közeli fejese elkerülte Penedo kapuját. A 31. percben Hanca szögletét követően a kapu előtti kavarodásban Nedelcearu talált be, aki gólörömként egy Avram Iancut ábrázoló pólóval próbált üzenni a székely szurkolóknak.

A folytatásban Herea és Petre előtt is óriási lehetőség adódott, de előbbi elkésett a lövéssel, utóbbi pedig pontatlan volt. A második félidőben kevés említésre méltó dolog történt a pályán, ötlettelen játékával az OSK nem jelentett veszélyt a bukarestiek kapujára, igaz, az 53. percben a Hadnagy elől tisztázni akaró Romera kis híján öngólt vétett. A 79. percben Salomao állította be a 0–3-as végeredményt.

Jó támadójátékkal a fővárosi Dinamo verhető ellenfél lett volna, ugyanis védelme több alkalommal nem állt a helyzet magaslatán, azonban a befejezéssel továbbra is hadilábon állnak a piros-fehér mezesek, a precizitás és gólérzékenység teljes egészében hiányzik játékukból, emiatt zsinórban ötödik meccsükön voltak képtelenek betalálni, de utóbbi nyolc találkozójukon is mindössze egy találatot jegyeztek. Ez így nagyon kevés.

– Jelen pillanatban ennyit tudunk, ennyire vagyunk képesek, megkönnyítettük az ellenfél dolgát. Hiába volt három tiszta helyzetünk az első félidőben, ha képtelenek vagyunk betalálni. Most már világos, hogy erősítés nélkül nem fogunk tudni bennmaradni, én magam is azzal a feltétellel vállaltam a felkérést, hogy a téli szünetben játékosokat igazolunk. A legényeknek is megmondtam, tőlük függ, hogy 8, 10 vagy 14 játékossal erősítünk-e az átigazolási időszakban. Van még két meccsük arra, hogy bizonyítsanak – nyilatkozta meccs után Eugen Neagoe vezetőedző.

A Sepsi OSK következő mérkőzését is a csapat ideiglenes otthonául szolgáló brassói Ifjúsági Stadionban játssza, ahol jövő hétfőn 17 órától azt a Jászvásári Polit látja vendégül, amely ellen legutóbbi győzelmét aratta az élvonalban még augusztus végén (2–0).

Labdarúgó 1. liga, 20. forduló, Brassói Ifjúsági Stadion: Sepsi OSK–Bukaresti Dinamo 0–3 (0–2). Vezették: Marcel Bîrsan (Bukarest), Sebastian Stoianov (Bukarest), Andrei Constantinescu (Bukarest). Sepsi OSK: Fejér – Burlacu, Ursu, Dima, Dumbravă – Issa Thiaw, Petrović, Huiban (Astafei, 56.), Petre (Grecu, 67.), Herea (Nikolics, 43.) – Hadnagy. Edző: Eugen Neagoe. Dinamo: Penedo – Romera (Corbu, 82.), Nedelcearu, Katsikas, Oliva (Dudea, 46.) – Anton, Filip, Hanca, Rivaldinho (Bokila, 74.), Salomao – Nemec. Edző: Vasile Miriuță. Gólszerzők: Nemec (8.), Nedelcearu (31.), Salomao (79.). Sárga lap: Herea (15.), Dumbravă (56.), illetve Katsikas (22.), Dudea (71.).

A 20. forduló többi eredménye: Voluntari–Kolozsvári CFR 0–3, Chiajna–Botoşani 3–0, Krajova–Viitorul 3–1, Jászvásár–Astra Giurgiu 1–0, FCSB–Juventus 4–0, Temesvár–Medgyes 1–1.