Tavaszi szél győzelmet áraszt

Tavaszi szél győzelmet áraszt Sport

Idei első hazai mérkőzésen, nagyszámú szurkolósereg előtt gyűjtötte be a három pontot a Sepsi OSK labdarúgócsapata, a másodosztályos pontvadászat szombati, 23. játéknapján. A piros-fehérek egy gyengébb első félidőt követően Damian, Hadnagy és Issa góljaival gyűrték le a vendég CS Afumaţi-ot, és ennek köszönhetően előléptek az első ligás szereplésre feljogosító második helyre a bajnoki tabellán.

Szikrázó tavaszi napsütésben nagy lelkesedéssel kezdte a mérkőzést a Sepsi OSK, Plămadă már a 2. percben vezetést szerezhetett volna csapatának, ám 7 méterről eleresztett lövését védeni tudta a vendégkapus. A folytatásban visszavettek a tempóból a hazaiak, pontatlanság jellemezte játékukat, ennek megfelelően aktívabbak lettek a vendégek, de nagyon meleg pillanatokat nem kellett átélnie a sepsiszentgyörgyi védelemnek, Niczuly résen volt és tette a dolgát. A félidő végére megrázta magát az OSK, a 42. percben a Botoșani-tól érkezett Răzvan Greu végezhetett el szabadrúgást 25 méterről, a beívelt labdára rosszul mozdult ki Muţiu, és a jól helyezkedő Damian hálóba fejelt (1-0).

Szünet után összekapta magát a sepsiszentgyörgyi együttes, és egészen más oldalát mutatta, az agresszívabb, pontosabb játék eredményeként előbb ollózással próbálkozott Hadnagy Attila, majd a 61. percben a meccs második találatát is bevitte a piros-fehérek kapitánya. Damian mesteri indítását követően a 80-as mezszámú közönség kedvenc gyors sprintet követően mattolta a kapust, és szerezte meg szezonbeli 20. gólját.

A vendégek előtt a 84. percben nyílt szépítési lehetőség, amikor egy szöglet után Niczuly szerencsétlenül ért labdába, ám Vlada fejese elkerülte a kapu felületét. A 88. percben Bujor és Olteanu jó összjátéka okozott kellemes perceket – és egy majdnem öngólt –, majd a 90. percben Manole passzát Issa tolta kapuba a tizenhatoson belüli nagy kavarodás közepette. A szenegáli középpályás négy védő gyűrűjében tudott eredményes lenni.

3-0-s megérdemelt győzelmet aratott a Sepsi OSK, amely legközelebb az Academica Clinceni otthonában lép pályára, előreláthatóan vasárnap 13 órától.

– Nagyon örülünk ennek a három pontnak, tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz, ismertük az ellenfélt, viszont az első félidőben nem ők leptek meg minket, hanem mi leptük meg saját magunkat. Nehézkesen kezdtünk, túl nagy területeket hagytunk nekik, amit ők ki is használtak. Jó, hogy nem sikerült gólt rúgniuk, de eléggé veszélyesek voltak. A tévedéseket a közeljövőben szeretnénk kiküszöbölni. A szünetben sikerült megbeszélni ezeket, megértették az utasításokat, ezután másképp mutattunk a pályán. Annak is örülök, hogy rengetegen kijöttek, és hajtottak előre minket, amikor nehezebben ment a játék, mindent összevetve, elégedettek lehetünk – értékelt meccs után Suciu Valentin vezetőedző.

Sepsi OSK – CS Afumaţi 3-0 (1-0), Sepsiszentgyörgy, Városi Stadion, 3000 néző

Gólszerzők: Damian (42.), Hadnagy (61.), Issa (90.).

Vezették: Florin Mihai Marcu (Nagyvárad), Mihai Marius Marica (Beszterce) és Ovidiu Timar (Margitta).

Sepsi OSK: Niczuly – Burlacu, Damian, Ursu, Olteanu, Issa, Ghinga, Greu (Bujor 74.), Plămadă (Manole 46.), Ene (Minciună 65.), Hadnagy. Edző: Valentin Suciu.

CS Afumaţi: Muţiu – Robicek, Buzea, Patriche, Covalschi, Olariu, Popa (Avram 68.), Dedu (Vlada 68.), Costache, Burlacu (Tudorache 51.), Verdeş. Edző: Vasile Neagu.

A 23. forduló eredményei: Chindia Târgovişte – Academica Clinceni 3-1, CS Baloteşti – Foresta Suceava 2-0, Bukaresti Juventus – Nagyvárad 2-1, Dunărea Călăraşi – Brassói FC 1-1, Temesvári Poli – Dacia Unirea Brăila 1-1, Tatrang – Mioveni 0-3 (játék nélkül). A Szatmárnémeti Olimpia szabadnapos volt. Az Aradi UTA – Resicabányai Metalul mérkőzést ma 15 órától rendezik.