Súlyos zakó idegenben

Súlyos zakó idegenben Sport

Súlyos vereséget szenvedett a KSE labdarúgócsapata a harmadosztályos pontvadászat szombati, 26. játéknapján. A kék-fehérek bő – 75 percet emberhátrányban játszva – 5–1 arányban hajtottak fejet a Radóci Bucovina vendégeként. Az együttesnek nincs ideje búslakodni, kedden újabb bajnoki van soron, ezúttal a Sănătatea Darabani látogat a Sinkovits Stadionba.

Nem ígérkezett könnyűnek a bukovinai kiszállás a KSE szemszögéből, annál is inkább, mivel több alapemberük kidőlt a csatasorból, ki sérülés, ki eltiltás miatt. Négysárgás eltiltás miatt nem léphetett pályára Gazda József edzőjátékos és Tankó Zsolt, továbbá a sérült Gáll Attila, illetve Albu Norbert, személyes okok miatt hiányzott.
A kék-fehérek a Bunduc–Bukur, Păun, Stanciu, Gajdó T., Rancz, Kurtuly, Stefănescu, Gajdó G., Bagoly, Boricean (játszott még: Vlădulescu, Sergiu, Oprea, Farkas) felállásban vállalták a játékot, és Bukur Róbertet már a 16. percben kiállították, ugyanakkor büntetőt ítéltek a hazaiaknak. Stoian értékesítette a tizenegyest, innentől pedig teljesen összeomlott a kézdivásárhelyi csapat, gyors egymásutánban újabb két gólt kasszírozott, és háromgólos hátránnyal vonult pihenőre. A második játékrészben javuló játékot mutatott ugyan a KSE, de nem tudott felzárkózni, a kék-fehérek részéről csak egy becsületgólra futotta Gajdó Gotthárd jóvoltából, míg a házigazdák még kétszer voltak eredményesek.
Labdarúgás, III. liga, 1-es csoport, 26. forduló: Radóci Bucovina – Kézdivásárhelyi SE 5–1 (3–0), gólszerzők: Stoian (18., 11-esből), Ionesi (30.), Bălan (31.), Ungu­rea­nu (75.), Timiş (90+2.), illetve Gajdó G. (82.).
– Hamar hátrányba kerültünk a büntetőt követően, ezután negyedórás áramszünet következett be a játékunkban, amikor teljesen elvesztettük a fonalat, és kaptunk két újabb gólt. A védelmünk nagyon rossz napot fogott ki, a második játékrésznek voltak biztató pillanatai, de nem tudtunk felállni. Most az a kérdés, gyorsan tudunk-e ebből tanulni vagy sem – értékelt meccs után Gazda József.
További eredmények: Székelyudvarhely – FK Csíkszereda 0–3, Foksány – Románvásár 2–1, Galaci SC Oțelul – Barcarozsnyó 2–0, Szászhermány – Sporting Liești 5–2, Galaci Metalosport – Pașcani 0–3 (játék nélkül), Sănătatea Darabani – Valea Mărului 3–0 (játék nélkül). Az éllovas Bákói Aerostar állt. <<