Súlyos zakó idegenben

Súlyos zakó idegenben Sport

A női A-osztályos bajnokságban második mérkőzését játszó Kézdivásárhelyi SE kézilabdacsapata szombaton 17 gólos vereséget szenvedett a tapasztaltabb Resicabánya vendégeként. A 450 km-es hosszú kiszállásra meglehetősen tartalékos felállásban vállalkozott a Jakabos István edzette együttes, a szakembernek mindössze tíz játékos állt rendelkezésére ezen az összecsapáson.

A rövid cserepad rányomta bélyegét a kézdiek teljesítményére, a első félidőben mindössze hat találatot jegyző KSE hiába igyekezett, nem tudta tartani a lépést ellenfelével, amely 18-6 arányú előnnyel vonult pihenőre. A második játékrészben már jobban ment a gólgyártás a mieinknek, Mátis Zita ismét vállára vette a csapatot, ám ez sajnos kevésnek bizonyult a végkifejlet szempontjából. A hazai együttes megduplázta góljai számát, így 36-19 arányban húzta be a győzelmet. A KSE gólszerzői: Mátis Zita 9 gól, Mátis Henrietta 4, Bardócz Emőke 4, Dobra Anett 1, Mátis Zsuzsa 1. Játszott még: Rofel Mădălina, Fülöp Krisztina – Stupar Andreea, Nagy Boglárka, Pârvase Cătălina.

A 2. forduló többi eredménye: Székelyudvarhely – FC Argeş 26-29 (13-15), Marosvásárhelyi Olimpic – Brassói Corona 28-28 (14-17), Dacia Mioveni – Nagybányai Minaur 21-28 (12-17), Nagyvárad – Temesvári CSU 19-21 (8-10), Temesvári SCM – Rm. Vâlcea 35-28 (19-12). A Kisjenői Körös – Marosvásárhelyi Mureşul találkozót ma játsszák le. A bajnokságban kéthetes szünet következik, a KSE legközelebb október 7-én lép pályára, ekkor Székelyudvarhelyt látja vendégül a kézdi sportcsarnokban.

A B-csoport rangsora:

1. Minaur 2      2      0      0      72-38       6
  2. Resicab. 2      2      0      0      69-38       6
  3. SCM 2      2      0      0      76-55       6
  4. Argeş 2      2      0      0      69-61       6
  5. Corona 2      1      1      0      63-46       4
  6. Mureşul 1      1      0      0      27-21       3
  7. Vâlcea 2      1      0      1      54-56       3
  8. CSU 2 1      0      1      56-59       3
  9. Olimpic 2      0      1      1      49-55       1