Deac, a patrióta

„Ez itt Románia” feliratú pólóval készült a Sepsi OSK elleni élvonalbeli párharcra az FC Voluntari magyar nevű játékosa, amelyet a meze alatt viselt, arra gondolva, ha majd gólt szerez, megmutatja a magyar drukkereknek. Mint ismeretes, a Sepsi OSK hétfőn első alkalommal játszhatott hazai pályán, amióta feljutottak az I. ligába. A hatalmas érdeklődésre számot tartó párharc 2-2-es döntetlennel zárult, a csereként beállt Gabriel Deac viszont nem mutogathatta pólóját, lévén, hogy nem sikerült betalálnia, ellenben lefotózta magát, és feltette az Instagramra. Mérkőzés utáni nyilatkozata is borzolta a kedélyeket. „A hangosbeszélő magyarul és románul is beszélt. Románul csak halkan, aztán amikor megszólalt magyarul, a közönség azonnal reagált erre. Ez nincs jól így. (…) mindenki kedves volt velünk, de furcsa volt, hogy nem románul beszéltek a saját országunkban. Tudom, hogy az utcákban kifeszítették a magyar zászlót, és hogy a hokijátékosok a magyar himnuszt énekelték… Sok minden történt” – fogalmazott.

Sima vereség

Románia női kézilabdacsapata 30-25 (17-15) arányú sima vereséget szenvedett Togliattiban Oroszországtól az Európa-bajnokság 4. selejtezőcsoportjában. A román csapat az elejétől a végéig alárendelt szerepet játszott, és csak ritkán sikerült ellenfele szintjére felemelkednie. Az első félidő 19. percében a hazaiaknak már 6 gól előnyük volt, 14-8, a szünetig innen jött fel kettőre (17-15) Ambros Martin csapata. A szünet után ismét rákapcsolt az orosz csapat, 8 góllal is vezetett 30-22 (55), és izgalommentesen győzött, olyan körülmények között, hogy a román lányok kettős emberelőnyt sem tudtak gólra váltani, és két 7 méterest is kihagytak. A hazaiak átlövőjét, a 10 gólt dobó Darja Dmitrijevát szinte soha nem sikerült blokkolni, a román csapatból a 9 gólig jutó Cristina Neagu volt a legeredményesebb. A tabellát a 4 pontos Románia vezeti az ugyancsak 4 pontos Oroszország, a 2 pontos Ausztria és a pont nélküli Portugália előtt. Románia vasárnap, Kolozsváron játssza következő mérkőzését Oroszország ellen. A csoportból az első két helyezett jut tovább.