Két érem a Shoto Teamnek

A héten már beszámoltunk a budaörsi Hungarian Open nemzetközi karateversenyről, ahol – mint utóbb kiderült – a sepsiszentgyörgyi Shoto Team Karate Egyesület (edző: Préda Csaba) is képviseltette magát, nyolc sportolóval. Az erős, több mint 700 karatékát felvonultató nemzetközi mezőnyben a Shoto Team két érmet szerzett kumiteben: Kisgyörgy Magor (ifjúsági kategória, -55 kg) ezüstérmes lett, míg Császár Petra (kadét, -54 kg) bronzérmet nyert. A többi hat megyeszékhelyi sportoló is méltón helytállt, hárman közülük a bronzéremért vívott küzdelmet veszítették el. „Gratulálunk a sportolóknak, és köszönjük a támogatást Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalának, a Bertis és Ervin Impex cégeknek, valamint a szülőknek” – fűzte hozzá Préda Csaba.

Európa-bajnok a Szupergirls!

Európa-bajnoki címet szerzett az újbudai Rock and Magic Sportegyesület Szupergirls elnevezésű felnőtt női nagyformációja a németországi Poingban az elmúlt hétvégén rendezett kontinensviadalon. Kilenc ország 22 csapata közül végig vezetve nyerték meg a versenyt a magyar lányok, megszerezve az akrobatikus rock and roll táncsport első felnőtt Európa-bajnoki címét. A Szupergirls ezzel a világon egyedülálló módon mind a négy nagy címet begyűjtötte, amelyet a lányformációs akrobatikus rock and rollban meg lehet szerezni: felnőtt világ- és Európa-bajnoki címmel és junior világ- és Európa-bajnoki címmel is büszkélkedhet a 14 éve alapított, több generációváltáson átesett csapat, Lengyel Veronika irányítása  alatt. A magyar táncsport sikerét fokozza, hogy a dobogó második fokára is magyar csapat állhatott, a Musztáng Sportegyesület „SolInvictus” csapata nyerte az ezüstérmet, így kettős magyar győzelemnek örülhetünk.