Hétközi forduló az élvonalban

Hétfőn este a fővárosi Dinamo 3-1 arányban nyert a Medgyesi Gázmetán ellen a labdarúgó I. liga 4. fordulójának zárómérkőzésén, a sereghajtó medgyesiek első góljukat szerezték az idei kiírásban. Mint ismeretes, a Sepsi OSK parádés győzelmet aratott a címvédő Viitorul felett, Hadnagy Attila gólja a sepsiszentgyörgyiek idénybeli második nyertes meccsét eredményezte. Alig fejeződött be a 4. játéknap, tegnap már el is kezdődött az 5. kör, a Botoşani – Temesvár (1-0) és Viitorul – Voluntari összecsapásokkal.
A 4. forduló összes eredménye: Temesvári Poli – Juventus 2-1, Voluntari – FC Botoşani 1-3, Sepsi OSK – Viitorul 1-0, Jászvásár – Kolozsvári CFR 0-2, Krajova – Astra Giurgiu 1-1, Chiajna – FCSB 1-2, Dinamo – Gázmetán 3-1. Az 5., hétközi forduló hátralevő menetrendje: ma Astra Giurgiu – Chiajna (17 óra), Juventus – Krajova (19.15), FCSB – Jászvásár (21.45); csütörtökön Medgyes – Sepsi OSK (18.30), Kolozsvári CFR – Dinamo (21 óra).

Bravúros teljesítmény

Magyar sprintertől soha nem látott eredményt elérve harmadik helyen ért célba Baji Balázs a 110 méteres gátfutás döntőjében a londoni világbajnokságon. A 28 éves vágtázó a fináléban jól rajtolt, de a második gátat leverte, emiatt némileg megtört a lendülete. Azután ismét jó tempóban futott, majd ugyan a nyolcadik gáton megint hibázott egy kicsit, de a kilencedik és tizedik már szinte tökéletesen sikerült. Az ekkor nagyokat hibázó, addig a harmadik helyen futó francia Garfield Darient sikerült megelőznie, így 13.28 másodperces idővel ért célba az olimpiai bajnok jamaicai Omar McLeod, valamint az előző vb-n győztes orosz Szergej Subenkov mögött. Baji Balázs a magyar atlétika 12. érmét szerezte meg szabadtéri világbajnokságon, Londonban az elsőt. Futószámban még soha nem állhatott vb-dobogón magyar versenyző.