Lejárt az alapszakasz az V. ligában

Az éllovas Dálnok harmadik vereségét szenvedte el a labdarúgó V. liga 22., egyben az alapszakasz utolsó fordulójában. A Dózsa Kökös vendégeként kapitulált, de ennek ellenére megőrizte első helyét a rangsorban, míg utóbbiak jobb gólarányuknak köszönhetően megcsípték a rájátszást érő utolsó helyet. Tudniillik az első négy helyezett a rájátszásban folytatja, ahová továbbviszik az egymás elleni eredményeket, valamint a szerzett és a kapott gólokat. A rájátszásban oda-vissza alapon mérkőznek egymással, majd az első kettő feljut a IV. ligába. Dálnok 13 ponttal (gólarány: 21–8), Zágon 9 ponttal (13–14), Szitabodza 7 ponttal (12–15) és Kökös 6 ponttal (11–14) vág neki a play-offnak.

A 22. forduló eredményei: Bodzaforduló–Maksa 0–3, Kökös–Dálnok 3–2 (ifjúságiak: 2–6), Kommandó–Bodok 5–0 (a mérkőzés a 30. percben félbeszakadt, mert a vendégcsapat hat játékossal maradt a pályán), Nagybacon–Szitabodza 1–6 (ifjúságiak: 11–0), Szotyor–Hidvég 5–5, Zágon szabadnapos volt. A rájátszás hétvégén kezdődik, a következő párosítás szerint: 1. forduló (május 20–21.): Dálnok–Kökös, Zágon–Szitabodza.

Buzánszky-kupára készülnek

Pénteken Lemhényben szervezték meg a labdarúgó Buzánszky Jenő-kupa kézdiszéki selejtezőjét, hogy eldöntsék mely csapatok indulhatnak a május 18–19-én esedékes, csíkszentdomokosi döntőtornán. A kicsiknél (2005-ben és később születettek) a Molnár Józsiás Általános Iskola csapata jutott tovább, megelőzve a Berecki Comenius Általános Iskola és a Kézdiszentkereszti Trefán Leonárd Általános Iskola csapatát. A nagyoknál (2002-ben és később születettek) a selejtezőt a Berecki Comenius Általános Iskola nyerte, a Lemhényi Bem József Általános Iskola és a Kézdialmási Kelemen Didák Általános Iskola előtt.