Ma mérkőznek csapataink

Mindkét háromszéki futsalcsapatunk pályára lép ma, a Sepsi FC hazai környezetben kezdi meg a play-offbeli szereplését, míg a KSE idegenben lesz érdekelt a play-outban. Az alapszakaszt a nyolcadik helyen záró Sepsi FC az élen végzett Galaci Unitedot fogadja a negyeddöntő első felvonásán, ma 18 órától a Szabó Kati Sportcsarnokban. A sepsiszentgyörgyiek készen állnak az összecsapásra, Farkas Attila vezetőedző szerint mindent megtesznek azért, hogy kihasználva a hazai pálya előnyét borsot törjenek az esélyesebb moldvaiak orra alá. Borítékolhatóan nehéz dolguk lesz az alapszakaszgyőztes ellen, a Duna-partiak az idényben 6-4 és 6-2 arányban kerekedtek a sepsiszentgyörgyiek fölé. Teremlabdarúgó I. liga, negyeddöntő, első mérkőzések: Jászvásári Poli CSM–Dévai Autobergamo 0-5, Marosvásárhelyi City’us–FK Székelyudvarhely 1-3, Sepsi FC–Galaci United (ma 18 óra), Dunărea Călărași–Temesvári Informatica (ma 18 óra, Digi Sport 4).

A kiesés elkerüléséért küzdő KSE a play-out 3. körében ma 17 órától Resicabányáról igyekszik elhozni a három pontot.

A KSE nyerte a rangadót

A labdarúgó IV. liga 21. fordulójának rangadóján a Kézdivásárhelyi SE 2-1-re legyűrte a Gelencei Nemerét, és egy pontra megközelítette a címvédőt a ranglistán. Eredmények: Gelence – KSE 1-2 (gólszerzők: Bodeanu 51., illetve Gajdó G. 57., 82., ifik: 3-0), Csernáton – Nagyajta 2-0 (gólszerzők: Máthé 43., Pop 60., ifik 2-1), Papolc – Barót 5-0 (gólszerzők: Spetcu 10., 51., Farczádi T. 63., Tudorie 65., 67., ifik: 6-0), Ozsdola – Réty 0-2 (gólszerzők: Ciobotaru 37., Kanyó 75., ifik: 1-5), Bereck – Kovászna 3-2 (Feneciu 30., László 1., 55., illetve Sorescu 12., Székely 23., ifik: 3-1), Bardoc – Uzon 5-0 (ifik: 10-0), Bölön – Perkő 1-0 (gólszerző: Sandu 2., ifik: 4-2), Kilyén – Illyefalva 0-3 (játék nélkül).