Ötödik hely a kisfocistáknak

A KSE Futsal Junior 2007-es korosztályú labdarúgócsapata az ötödik helyen végzett a hétvégén Bákóban tartott Play-kupán. Csulak Attila tanítványai a csoportmeccsek során 3-0-ra nyertek Bákó ellen, illetve 4-0-ra kikaptak Jászvásártól és 2-1-re Karácsonkőtől. Az 5–8-helyért vívott helyosztón 1-1-es döntetlent játszottak Vatra Dornei csapatával, ám a furcsa szervezés miatt nem tudták dűlőre vinni a dolgot a felek, a szervezők mindkét együttest ötödik helyezettnek nyilvánították, a résztvevő tizenhat csapat közül.

Palánk alatt az utánpótlás

Péntektől vasárnapig Kézdivásárhelyen zajlott az U13-as fiú kosárlabda-bajnokság második elődöntő tornája, amelyen nyolc csapat mérte össze erejét. A házigazda KSE számára leginkább a tapasztalatszerzés a cél ebben a szakaszban, a kézdivásárhelyi legények egy győzelemmel és három vereséggel zárták a turnét. Eredményeik: 19-60 a Kolozsvári Jövő ISK-val szemben, 37-65 a Konstancai Phoenix ellen, 39-65 a Bukaresti Dan Daciannal és 42-28 a Foksányi SPL-el szemben.

A Korona legyűrte a KSE-t

Remek teljesítménnyel felborította a papírformát és legyőzte az éllovas KSE-t a Korona csapata a háromszéki tekebajnokságban, ám ez nem változtatott a rangsorban elfoglalt helyükön. A 13. forduló eredményei: Korona – KSE 1323-1281, Alba-Zoltán – Csernáton 1095-1321. Az állás: 1. KSE 18 ponttal, 14 323 fával, 2. Korona 14 / 12 931, 3. Sepsikálnok 10/12 584, 4. Csernáton 10 / 12 581, 5. Alba-Zoltán 0 / 11 822. Egyéni legjobb teljesítmények: 1. Fehér Attila (Csernáton) 384 fa – új pályacsúcs, 2. Székely András (Korona) 344, Tóth László (Korona) 342.

Vereség Marosvásárhelyen

Tegnapi lapzártánkkor fejeződött be a KSE marosvásárhelyi mérkőzése, a teremlabdarúgó élvonal 20. fordulójában, végeredmény: City’us – KSE 3-0.

Az U19-bajnokságban második helyen álló kézdivásárhelyiek szerdán 18.30-tól az éllovas brassói Colţeát fogadják a sportcsarnokban, a kék-fehérek egy esetleges győzelem esetén előlépnek az első helyre. A Sepsi FC utánpótláscsapata pénteken 5-1-es csapást mért a Blue Angel Brassóra.