OSK: a jó kezdés kevés volt

OSK: a jó kezdés kevés volt Sport

Hiába szerezte meg leggyorsabb gólját az élvonalban a Sepsi OSK, ha a lendületes kezdés után visszavett a tempóból, és lehetőséget adott ellenfelének a felzárkózásra.

Pontosztozkodásban végződött az OSK és a Chiajna ploieşti-i összecsapása az élvonal 25. körében, az 1-1-es döntetlennel egyik fél sem lehet maradéktalanul elégedett. Vasárnap az alapszakasz utolsó fordulójában, a FCSB lesz a mieink ellenlábasa, a piros-kékek ellen a Nemzeti Arénában lép pályára a szentgyörgyi gárda.

A találkozót remek iramban kezdte a Sepsi OSK, már a 3. percben veszélyeztették az olasz Caparco kapuját, azonban Oliveira próbálkozása nem ért célba. A piros-fehér mezes együttes a 9. percben megszerezte a vezetést egy csodálatos Tandia-találattal, a 24 éves, Maliból származó futballista ügyes mozdulattal lecselezte védőjét, majd egy remekül kivitelezett lövéssel hatalmas gólt lőtt 20 méterről. A labda megpattant a kapu előtt, így Caparco tehetetlen volt. Tandia első góljának örülhetett a román élvonalban, mellesleg pedig ez volt a sepsiszentgyörgyiek leggyorsabb találata az idényben.

Ezt követően védekező szellemben játszott az OSK, a vendégek a 17. percben közel álltak az egyenlítéshez – Dalmau pedig az öngólhoz –, amikor egy beadás nyomán a tisztázni akaró spanyol védő majdnem megtréfálta saját kapusát, ám Rîmniceanu résen volt. Félidőig kevés valamirevaló helyzetet láthatott a közönség, nem így a második játékrész elején, amikor mindkét oldalon közel álltak a gólszerzéshez. A 49. percben Rîmniceanu védte Bumba távoli kísérletét, majd az 58. percben Fülöp szép lövése süvített el a kapu mellett. A 70. percben bekövetkezett az, amitől minden Sepsi-drukker tartott: kiegyenlített a Concordia. Chiajna Ronaldója, Deaconu senkitől sem zavartatva lőhetett kapura, és tréfálta meg a reakció nélküli Rîmniceanut (1-1).

A kapott gól után rákapcsolt az OSK, de eredménytelenül, Petre és Oliveira sem tudott betalálni, míg a másik oldalon Batin jutott óriási lehetőséghez a hibázó Vierának köszönhetően, azonban kapussal szemben kihagyta a ziccert. Maradt az 1-1–es döntetlen, a Sepsi OSK legerősebb láncszeme ismét a közel ötszáz főt számláló Székely Légió volt, akik hozták a formájukat, és lankadatlanul buzdították kedvenceiket.

– Szerintem jól játszottunk, viszont be kellett volna rúgjuk a második és a harmadik gólt is, így nem kellett volna remegjünk a végjátékban a Chiajna helyzeténél. Jól kezdtük a játékot, sikerült betalálnunk, azonban ezután visszavonulót fújtunk. Sajnos nem sikerült blokkolnunk Deaconu lövését, pedig tisztában voltunk vele, hogy milyen veszélyes a rúgótechnikája, a pillanatnyi figyelmetlenségnek meglett az ára, nem szabadott volna lőni hagyjuk. A kapott gól után irányítottuk a játékot, helyzeteink is voltak, amelyeket sajnos nem tudtunk kihasználni. Elveszítettünk két pontot, az ellenfél – a krajovai meccshez hasonlóan – szerencsésebb volt. Bízom benne, hogy a folytatásban már nem fogunk hibázni, és több gólt rúgunk, mint az ellenfél – nyilatkozta a meccs után Eugen Neagoe vezetőedző.

Labdarúgó I. liga, 25. forduló: Sepsi OSK – Concordia Chiajna 1-1 (1-0), gólszerzők: Tandia (9), illetve Octavian Deaconu (70.). Vezették: Marian Balaci – Florin Păunescu, Alexandru Vodă.
Sepsi: Rîmniceanu – Martinez, Viera, Obsivac, Daisuke – Fülöp, Ghinga – Oliveira, Tandia (Gorrin 55.), Hamed (Petre 73.) – Hadnagy (Kuku 63.).
Concordia: Caparco – Patache, Albu, A. Marc, Bărboianu – Prepeliţă – Cioablă (Grădinaru 46.), M. Cristescu, R. Deaconu, Bumba (Babic 74.) – Bud (Batin 41.).
Sárgalap: Fülöp (22.), Hadnagy (37.), Oliveira (76.), illetve Bărboianu (35.), Caparco (90+1.).

További eredmények: Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Juventus 0-0, FC Voluntari–CSU Craiova 0-1, Kolozsvári CFR–Astra Giurgiu 2-0, Temesvári ACS Poli–Jászvásári Poli 1-2. A Bukaresti Dinamo–Bukaresti FCSB rangadó tegnapi lapzártánk után kezdődött. Ma 20.45-től rendezik az FC Viitorul–FC Botoșani találkozót.