Nem volt ellenfelük

Nem volt ellenfelük Sport

Március 11–13. között zajlott Kapnikbányán a máramaros­szigeti Tanulók Háza által szervezett országos síbajnokság 4. fordulója. A sepsiszentgyörgyi Tanulók Házának sícsapata fölényes győzelmet aratott, 9 arany-, 4 ezüst- és 1 bronzéremmel megvédte a tavaly megszerzett Gutâi-kupát.

Az esőzések ellenére a verseny idejére kitisztult az égbolt, és jó feltételek voltak a pályán, 80 centiméternyi hórétegen bizonyíthatták ügyességüket a diákok. A sepsiszentgyörgyi Tanulók Házának sícsapata tarolt a mezőnyben, Bocz Attila edző lelkes tanítványai nagyszerűen szerepeltek. Három próbában is starthoz álltak, műlesiklásban (SL), óriás műlesiklásban (GS) és párhuzamos műlesiklásban (P) összesen 14 érmet versenyeztek össze.
Eredményeik: 8-10 éves korcsoport: Bíró Maja első hely (SL, GS, P) – műlesiklásban a teljes mezőny (8-14 éves fiúk, lányok) legjobb idejét siklotta; Florea Csanád első hely (SL, GS, P).
11-12 éves korcsoport: Szarukán Ábel második hely GS, harmadik hely P, negyedik SL. 13-14 éves korcsoport: Barta Martina Máté első hely (SL, GS, P), Rápolti Erhard első hely (SL, GS, P), Fehérvári Boglárka negyedik hely (SL, GS, P).
– A sok edzésnek és munkának meglett az eredménye. Köszönjük a Tanulók Házának, az intézmény igazgatójának, Kerekes Jenőnek a biztatást, a szülőknek, gyerekeknek a kitartást, támogatást – fogalmazott Bocz edző. <<