Nem termett babér

Nem termett babér Sport

Nem termett babér a KSE kézilabdázóinak a női A-osztályos pontvadászat 9. fordulójának szombati játéknapján sem. A keretbe ugyan visszatért a több mint egy hónapig sérült Mátis Zita, és a csapat az eddigieknél biztatóbb játékkal rukkolt elő, ám mindez kevésnek bizonyult a FC Argeș ellenében, amely 41–23 arányban nyerte meg a mérkőzést.

Küzdelmes első félidőt hozott a pitești-i találkozó, a vendég kézdiek igyekeztek tartani a lépést a jobb helyzetkihasználással bíró hazaiakkal, akik szünetre kilencgólos előnyt dolgoztak ki (19–10). A második félidőben a 11 gólig jutó Mátis Zita vezetésével derekasan küzdöttek a mieink, azonban védekezésben nem álltak a helyzet magaslatán. A rendkívül elszánt, néhol nagyon durva házigazdák végül 41–23 arányban diadalmaskodtak. KSE: Rofel, Fülöp – Gnandt, Opra, Kovács Zs. 2, Mátis Z. 11, Bodó, Mátis H. 4, Kovács Á., Bardócz 4, Dobra 2. Edző: Jakabos István.

A KSE legközelebb szerdán lép pályára, 17 órától Nagyvárad együttesét fogadja a kézdivásárhelyi sportcsarnokban.

A 9. forduló többi eredménye: Brassói Corona – Nagybányai Minaur 24-30 (11-14), Nagyvárad – Resicabánya 28-25 (15-18), Temesvári CSU – Rm. Vâlcea 32-35 (16-14), Marosvásárhelyi Olimpic – Temesvári SCM 27-38 (11-19), Kisjenői Körös – Dacia Mioveni 24-27 (15-14), Marosvásárhelyi Mureșul – Szșkelyudvarhelyi NKK 41-37 (25-15).

A jelenlegi állás:

1. Minaur 9      9      0      0      295-154   27
  2. SCM 9      8      0      1      286-204   24
  3. Vâlcea 9      6      0      3      280-238   18
  4. Resicab. 9      5      0      4      253-219   15
  5. Brassó 9      5      1      3      234-213   15*
  6. Mioveni 9      5      0      4      227-223   4      15
  7. Nagyvárad 9      4      2      3      235-254   14
  8. Argeș 9      4      1      4      276-268   13
  9. CSU 9 4      0      5      260-269   12