Nem bírt Araddal a Sepsi OSK

Nem bírt Araddal a Sepsi OSK Sport

Visszavágott az Aradi UTA a Sepsi OSK-nak a tavaly ősszel elszenvedett 4-1-es vereségért, az Öreg Hölgy szombaton 2-1 arányban győzedelmeskedett a sepsiszentgyörgyi gárda felett Világoson, a labdarúgó II. liga 29. fordulójában. A vesztes mérkőzés dacára továbbra is a feljutást érő második helyen áll az OSK, azonban több botlást már nem engedhetnek meg maguknak a piros-fehérek, ugyanis a nyakukban liheg négy legfőbb riválisuk: Mioveni, Arad, Brassó és Târgovişte.

A világosi mérkőzés nagy részében sikerült kiegyenlített meccset játszania a szentgyörgyieknek, de az előttük adódó lehetőségekkel nem tudtak élni, emiatt csak szaladtak az eredmény után. A házigazdák már a 6. percben előnyhöz jutottak, miután Issa szabálytalankodott Strătilă ellen a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt a csapatkapitány Gligor értékesítette (1-0). Nem sokáig várt a válasszal az OSK, a 12. percben ismét Issa került középpontba, a szenegáli játékos egy előreívelt labdát gurított a rövid sarokba (1-1). A 32. percben újra a tizenegyes pontra mutatott a játékvezető, ezúttal Greut állították meg szabálytalanul, Hadnagy lövését viszont védte Miron kapus.

Ezt követően semmi sem akart összejönni a mieinknek, akik a második félidőben sem nagyon tudtak mit kezdeni a hazaiak védelmével. A meccs végül a 67. percben dőlt el, amikor az újonnan beállt Stahl jobboldali beadását Adrian Petre fejelte védhetetlenül a hálóba (2-1).

Aradi UTA – Sepsi OSK 2-1, gólszerzők: A. Gligor (6. – tizenegyesből, Ad. Petre 67., illetve Issa Thiaw 12.).

Aradi UTA: Miron – Adili, Manea, Gligor, Copaci (Filaret 73.), Strătilă (Stahl 59.), Chindriş, Tănase, Andor (D. Muntean 57.), Curtuiuş, Ad. Petre. Edző: Laurenţiu Roşu.

Sepsi OSK: Niczuly – Răduţoiu, Ursu, Damian, Olteanu, Ghinga, Burlacu (D. Ene 73.), Greu (Jakab 82.), Issa, Manole (Huiban 56.), Hadnagy. Edző: Suciu Valentin.

– Jól felkészültünk erre a mérkőzésre, azonban a védelemben ejtett egyéni hibák túl sokba kerültek. Jobban játszottunk, mint a korábbi két találkozónkon, de sajnos a kihagyott büntető lélektani fontosságúnak bizonyult. Ilyen a labdarúgás. Emelt fővel megyünk tovább, még sok nehéz mérkőzés vár ránk, mindeniket szeretnénk megnyerni. Majd meglátjuk, hol fogunk állni a végén – fogalmazott a mérkőzés után Suciu Valentin vezetőedző, aki megerősítette, hogy a végsőkig harcolni fognak a feljutás érdekében.

Hasonlóképpen nyilatkozott Diószegi László tulajdonos, aki szerint „még nincs lejátszva semmi. Ha feljutunk, megvan az anyagi lehetőségünk arra, hogy a csapatot az első ligában is gond nélkül fenntartsuk. Igen, célkitűzésünk, hogy még ezen a tavaszon az első osztályba jussunk” – közölte.

A Sepsi OSK legközelebb pénteken 16 órától lép pályára, amikor Temesvárt látja vendégül Sepsiszentgyörgyön. A 29. forduló többi eredménye: Dunărea Călăraşi – Szatmárnémeti Olimpia 2-0, Chindia Târgovişte – FC Brassó 4-0, Baloteşti – Nagyvárad 2-1, Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni 1-0, Suceava – Resicabánya 2-1, Temesvár – Afumaţi 2-1. Játék nélkül: Rm. Vâlcea – Mioveni 0-3, Tatrang – Juventus 0-3.