Nagyszabású viadal

A férfiaknál a francia Arthur Serrieres, a nőknél a magyarországi Poór Brigitta diadalmaskodott az elmúlt hétvégén, Marosvásárhelyen lebonyolított Xterra nemzetközi tereptriatlon világkupán. Közel százötven hivatásos versenyző állt rajthoz az 1500 méteres úszásból 30 kilométeres kerékpározásból és 10 kilométeres futásból álló erőpróbán, amely a Somostetőn és a Víkendtelepen zajlott. A győztes Arthur Serrieres a férfiak mezőnyében 2:27:03 óra alatt teljesítette a távot, maga mögé utasítva honfitársát, Francois Carlonit és az ausztrál Benjamin Allent. A nők versenyében Poór Brigittának 2:48:47 órára volt szüksége, hogy megelőzze a francia Morgane Riout és az orosz Daria Rogozinát. A romániai sportolók közül a legjobban a temesvári Ciprian Bălănescu teljesített, aki a nyolcadik helyen végzett, míg a marosvásárhelyi Kovács Szabolcs a tizedik helyen ért célba. Mivel a viadal egyben országos bajnokságnak is számított, így Bălănescué (2:48:10) lett a bajnoki cím, Kovácsé (2:54:32) pedig az ezüst. A Román-kupa győztes sepsiszentgyörgyi Dániel Attilától elpártolt a szerencse, ugyanis a tavalyi duatlon Európa-bajnoksághoz hasonlóan ezúttal is gumidefekt miatt nem tudta befejezni a versenyt.

A tereptriatlon versenyek befejeztével az országúti triatlonbajnokságokkal folytatódik a hazai szezon.