Laza győzelem

Laza győzelem Sport

90-43 (22-12, 13-9, 27-9, 28-13) arányú győzelmet aratott a Sepsi–SIC a târgoviştei Municipal ellen a női kosárlabda-bajnokág középdöntőjének utolsó fordulójában.

Az igen langyos mérkőzésen még a beharangozott presztízscsata sem alakult ki, ugyanis a Green, Poole, Cocker és Toma nélkül felálló vendégcsapat nem vette igazán komolyan, hogy esélye volna a zöld-fehér gárda ellen.

„Megszokásból” azért még heccelték annyit a közönséget, hogy „természetesen” nem várták meg a székely himnuszt, hanem melegíteni kezdtek.

Az első negyedben repülőrajtot vettek a hazaiak, 10-0-val indítottak, a másik oldalon Fodor Márta első akciókosarára csaknem öt percet kellett várni, a negyed 22-12, a félidő 35-21-gyel zárul.

A második félidőben mit sem változott a játék képe, a mérkőzés 62-30-as harmadik negyed után 90-43-mal ér véget.

A felsőház többi eredménye: Galac–Brassó 92-73, Kolozsvár–Szatmárnémeti 64-62.

A középdöntőt a Sepsi–SIC az első helyen zárja 54 ponttal, a 48 pontos Kolozsvár és a 46 pontos Târgovişte előtt, és vasárnap kezdi a rájátszást nagy valószínűséggel Alexandria ellen (az alsóházban ma lesznek az utolsó mérkőzések).